Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 1.
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 2.
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 3.
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 4.
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 5.
  • Konspekts 'H.Fīldings "Stāsts par Tomu Džonsu atradeni"', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Kapteiņa uzmanības apliecinājumi Bridžetai ir visnotaļ humoristiski to paredzamības un tradicionalitātes dēļ. Fīldings izsmej prognozējamību rīcībā un reakcijas sarežģītībā.
„[..] Lai kā arī būtu, kapteinis pilnīgi saprata lēdiju un drīz atkārtoja savu piedāvājumu vēl kvēlāk un kaislīgāk nekā iepriekš – un atkal pēc visiem likumiem saņēma noraidošu atbildi; taču, viņa tīkojumiem kļūstot arvien nepacietīgākiem, lēdijas pretestība, kā pieklājas, mazinājās.
Lai lasītāju nenogurdinātu, aprakstot secības kārtībā visas šā mīlestības stāsta ainas (kas, pēc kāda laika rakstnieka domām, gan ir visaizraujošākie notikumi pašu varoņu dzīvē, taču lasītāju, šķiet, ārkārtīgi nomoka un garlaiko), teiksim īsi, ka kapteinis uzbruka un cietoksnis aizstāvējās pēc visiem kara mākslas likumiem un beidzot, tāpat pēc visiem likumiem, padevās uzvarētāja žēlastībā.”
Atkārtošanās rīcībā paaugstina laika kavēšanas mākslu, un galu galā vērš lasītāja uzmanību uz muļķību augstākās sabiedrības paradumos. Autors ir klāt visur un visa darba laikā, tas redz un zina visu, vēsta to lasītājam un pauž savu viedokli gan ar humora, gan nopietnības piegaršu.

Autora komentārsAtvērt
Atlants