Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Bilances pasīva kontu novērtējums un kalkulācija', 1.
  • Konspekts 'Bilances pasīva kontu novērtējums un kalkulācija', 2.
  • Konspekts 'Bilances pasīva kontu novērtējums un kalkulācija', 3.
  • Konspekts 'Bilances pasīva kontu novērtējums un kalkulācija', 4.
  • Konspekts 'Bilances pasīva kontu novērtējums un kalkulācija', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Pašu kapitāls ir pēc visu saistību atskaitīšanas atlikusī sabiedrības dalībnieku līdzdalības daļa uzņēmuma aktīvos. Tādējādi pašu kapitāls rāda, cik liela īpašuma daļa pieder uzņēmumam. Pašu kapitālu var aprēķināt no aktīviem(līdzekļiem) atņemot saistības(kreditorus), tādējādi bilancē parādītā pašu kapitāla summa ir atkarīga no aktīvu un saistību novērtējuma. Pašu kapitāls bilancē jāparāda pa sastāvdaļām. Pašu kapitāls saskaņā ar bilances struktūru tiek klasificēts kā 1:
Pamatkapitāls – statūtos naudas izteiksmē noteikts lielums, ko veido sabiedrības daļu vai akciju nominālvērtības kopsumma. Juridiski pamatkapitāls kā daļu vai akciju nominālvērtības kopsumma dod pamatu balsstiesību aprēķināšanai dalībnieku sapulcēs un dividenžu noteikšanai, turpretī ekonomiski pamatkapitālam nav nozīmes, proti, tas ir statūtos noteikts abstrakts lielums – tas nav nauda vai manta. Pastāv triju veidu pamatkapitāli :
parakstītais pamatkapitāls – sabiedrības dibināšanas dokumentos norādītais pamatkapitāls. Tas ir sadalīts starp dibinātājiem, kuri ir uzņēmušies saistības (parakstījušies) to apmaksāt. Tā lielums ir vienāds ar bilances postenī „Pamatkapitāls” uzrādīto lielumu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants