Vērtējums:
Publicēts: 07.01.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
Laikposms: 2000. - 2010. g.
2011. - 2015. g.
  • Eseja 'Tiesvedības gadījuma analīze', 1.
  • Eseja 'Tiesvedības gadījuma analīze', 2.
  • Eseja 'Tiesvedības gadījuma analīze', 3.
  • Eseja 'Tiesvedības gadījuma analīze', 4.
  • Eseja 'Tiesvedības gadījuma analīze', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Tātad, darba sludinājumam tiesiskuma ietvaros ir jāattiecas uz visu etnisko izcelsmju pārstāvjiem. Izņēmuma gadījuma, attiecībā uz etnisko izcelsmi, nepastāv.

Šajā konkrētajā gadījumā diskriminētā sieviete jau no paša sākuma izmantoja savas tiesības, vēršoties attiecīgajā iestādē. Darba likuma 34.panta 1. apakšpunkts nosaka, ka, ja, dibinot darba tiesiskās attiecības, darba devējs pārkāpis atšķirīgas attieksmes aizliegumu, pretendentam ir tiesības celt prasību tiesā viena mēneša laikā no dienas, kad saņemts darba devēja atteikums nodibināt ar viņu darba tiesiskās attiecības. Šī paša panta 2. apakšpunkts nosaka, ka čigānu tautības sievietei, ja viņa būtu vēlējusies, nebūtu bijušas tiesības no SIA “ Palso” prasīt pieņemšanu darbā piesiedu kārtā : ”Ja darba tiesiskās attiecības nav nodibinātas atšķirīgas attieksmes aizlieguma pārkāpšanas dēļ, pretendentam nav tiesību prasīt šo attiecību nodibināšanu piespiedu kārtā.”
Diskriminācijas aizliegums
Padomes Direktīvas 76/207/EEK par tāda principa īstenošanu, kas paredz vienlīdzīgu attieksmi pret vīriešiem un sievietēm attiecībā uz darba, profesionālās izglītības un izaugsmes iespējām un darba apstākļiem 5. panta pirmā daļa nosaka: "Vienlīdzīgas attieksmes principa piemērošana attiecībā uz darba nosacījumiem, tostarp tiem, kas attiecas uz atlaišanu, nozīmē, ka vīriešiem un sievietēm garantē vienlīdzīgus nosacījumus bez diskriminācijas atkarībā no dzimuma."

Autora komentārsAtvērt
Atlants