Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.04.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 1.
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 2.
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 3.
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 4.
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 5.
  • Referāts 'Juridiskās tipizācijas paņēmieni', 6.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Definīcijas    3
2.  Klasifikācijas    4
3.  Prezumpcijas    4
4.  Tiesiskās fikcijas    6
5.  Juridiskā konstrukcija    6
Darba fragmentsAizvērt

1.Definīcijas


Definīcija nodrošina visefektīvāko teksta formulēšanu. Ar definīcijas palīdzību jāformulē jēdzieni, kas ir tiesību normas “ķieģelīši”. Definīcija ir jāformulē maksimāli precīzi.
Tiesību sistēmā definīcijas tiek pielietotas ļoti daudzos gadījumos. Definīcija lakoniskā formulējumā sniedz dotā jēdziena vai parādības īpatnību kopumu. Tiesību zinātnē definīcijām obligāti jābūt instrumentālām, tas ir, vienlaicīgi precīzām un funkcionālām, kā arī, cik vien iespējams, pilnīgām un saturīgām. Definīcijas ir loģiskās operācijas, kuru procesā tiek atklāts jēdziena saturs.
Nereti juridisko definīciju izstrāde sagādā lielas grūtības. Senajos laikos romieši apgalvoja, ka “jebkura juridiskā definīcija sevī nes briesmas”. Juridiskajai definīcijai jātiecas apvienot vispārējā un abstraktā formulā visas juridiskās jēgas vai juridiskā fenomena īpatnības. Definīcijai jāspēj piepildīt ar juridisko jēgu terminus, kuri nereti ņemti no ikdienas valodas. Tāpat definīcijai jāizslēdz jebkura divdomība, padarot skaidru un nepārprotamu tiesību normas vai tiesību normu grupas iztulkošanu un piemērošanu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants