Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 28.06.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Dažādība un sociālā vienlīdzība', 1.
  • Konspekts 'Dažādība un sociālā vienlīdzība', 2.
  • Konspekts 'Dažādība un sociālā vienlīdzība', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Fransisa Filpota prezentē tikai vienu no milioniem Amerikāņu, kuri uzskata, ka sociālā un ekonomiskā vienlīdzība ne vienmēr ir patiešām panākta caur smagu darbu un ideālu tā izpildījumu. Sievietēm un “krāsainajiem” cilvēkiem ilgu laiku ir bijušas liegtas iespējas sociālajā dzīvē un biznesā tādā līmenī, kas baltajiem vīriešiem ir kā dabas dāvinājums.

Aizspriedumi un diskriminācija.

Sociālā nevienlīdzība daļējs aizspriedumu un nevienlīdzības rezultāts. Aizspriedumi ir vērtība, kas apgūta cilvēces socializācijas procesā. Noritot stereotipizācijas procesam, sievietes un “krāsainie” cilvēki ir pieņemts, ka ietver sevī uzvedības iezīmes, kas pašas par sevi izslēdz tos no brīvo un pilntiesīgo sabiedrības locekļu skaita.
Valdošo grupu pārstāvjiem sabiedrībā ir daudz stabilākas vērtības, nostājas, ieradumi un pārliecības attiecībā pret sievietēm un “krāsainiem” cilvēkiem. Šie uzskati bieži vien rada barjeras, kas ierobežo sievietes un “krāsainos” cilvēkus no dzīvošanas sociālajā pelnītajā sabiedrībā.
Sabiedrībā neviens nav brīvs no aizspriedumiem, un tie var sekmēt arī diskrimināciju. Diskriminācija ir pastiprināta starp dominējošo grupu pārstāvjiem, kuri var atļauties būt nevērīgi pret viņu rīcības sekām. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants