Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.08.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 1.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 2.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 3.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 4.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 5.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 6.
  • Referāts 'Ēriha Fromma filosofiskie uzskati darbā "Mīlestības māksla"', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Kas ir cilvēks?
Meklējot atbildes uz pēdējo filosofijas pamatjautājumu, varam iegūt priekšstatu, par to, kas ir cilvēks vispār Ē. Fromma uztverē un kāds tas ir mūsdienu sabiedrībā.
Autors uzskata, ka „ cilvēks ir robots – labi paēdis, labi ģērbies, taču bez mazākās intereses par savu sevišķo cilvēcisko īpašību un funkciju,”, jo visa mūsu kultūra balstās uz pirkšanas kāri, uz savstarpēji izdevīgas maiņas ideju. Cilvēks „ ir pārvērsts par preci un uztver savus dzīvības spēkus kā ieguldījumu, no kura viņš sagaida maksimālu labumu, pastāvot attiecīgajiem tirgus noteikumiem,” un viņš ir aizmirsis, ka visi viņi ir viens vesels, taču katrs arī unikāls, neatkārtojams savā būtībā. Par to, ka cilvēks „kļūst par skrūvīti „no deviņiem līdz pieciem”, viņš ir daļa no darbaspēka, birokrātiskā klerku un direktoru spēka,” un pilnībā zaudē savu individualitāti patiekties var, manuprāt, mūsdienu darba organizācijām un uzņēmumiem.
Ē. Eromms arī uzsver cilvēku sabiedrības lielāko mīnusu mūsdienās – cilvēks ir kļuvis par „zobratu kopējā mašīnā” un aizmirsis par individualitāti un savas pieredzes un viedokļa veidošanu, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai saglabātu individualitāti.

Autora komentārsAtvērt
Atlants