Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 13.03.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Antropologijas pētniecības metodes. Lauka pētījums', 1.
  • Referāts 'Antropologijas pētniecības metodes. Lauka pētījums', 2.
  • Referāts 'Antropologijas pētniecības metodes. Lauka pētījums', 3.
  • Referāts 'Antropologijas pētniecības metodes. Lauka pētījums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Trīs soļi- pieredze, identitātes izveidošana jaunajā vidē, un interpretācija- dod mājienu subjektivitātei un objektivitātei īpašā kombinācijā, piedzīvojumam un darbam, romantismam un pragmatismam, kas izveido tā saucamo dalībnieku novērošanu, kas ir antropoloģiskā darbības lauka pamats, būtība.
Antropologa pienākums nav vienkārši staigāt apkārt un ievākt informāciju. Viņam ir jāatzīmē, jāraksturo, jāformulē kultūra cik labi vien iespējams.
Lauka pētījums ir radikāli paštransformējošs. Taču tas ir arī kā psihoanalīze, kā „smadzeņu skalošana”. Lauka pētnieks pārdzīvo sava veida iekšējo transformāciju. Viņš piedzīvo „kultūras šoku”, kad ieiet kādā svešā vidē, un arī piedzīvo šoku, kad atgriežas savā ierastajā vidē. Pētījuma laikā šim pētniekam rodas daudzas jaunas atklāsmes, kas sagrauj viņa pieņēmumus, ar kuriem visu savu dzīvi ir dzīvojis. Pakāpeniski lauka pētnieks piemērojas citai kultūrai, kas nozīmē, ka viņš atklāj sava veida identitāti jaunajā kultūrā un grupā. Antropologs ne tikai piedzīvo un arī izbauda dzīvošanu kādā konkrētā grupā, bet arī analizē to un saprot. Lai to sasniegtu, dalībnieks nedrīkst aizmirst ne tikai piedalīties pašā procesā, bet arī to analizēt.

Mutvārdu intervija
Sagatavošanās posmā ir jāizveido priekšstats par pētāmo tēmu. Pētījumam nepieciešams konteksts. Iepriekš der pierakstīt tēmas vai jautājumus, kas jānoskaidro intervijas laikā. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants