• Ko fizikālu es redzēju ekskursijā?

     

    Eseja2 Fizika

Vērtējums:
Publicēts: 06.10.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Ko fizikālu es redzēju ekskursijā?', 1.
  • Eseja 'Ko fizikālu es redzēju ekskursijā?', 2.
  • Eseja 'Ko fizikālu es redzēju ekskursijā?', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Lielvārdē, A.Pumpura muzejā atradās spogulis. Ja kāds ieskatās spogulī, tad redz savu spoguļattēlu. Kā tas rodas? Kad gaismas kūlis, kas iziet no viena spīdoša ķermeņa punkta, krīt uz spoguļa plakni, tad visi stari atstarojas pēc atstarošanas likumiem. Pēc atstarošanās izklīstošu gaismas staru kūlis paliek izklīstošs. Ja daļa gaismas staru kūļa nokļūst novērotāja acī, tad viņš izseko staru taisnas līnijas virzienā.
Satiksmes līdzekļu atpakaļskata spogulim izmanto izliektu spoguli (tāpat kā mūsu ekskursijas autobusam), kurā iespējams iegūt samazinātu aptverošu skatu uz aizmuguri. Tas ir šķietams attēls. Kosmētikas spoguļos seju var redzēt palielinātā veidā. Šie spoguļi ir ieliekti spoguļi, un tiem liekums ir vērsts uz iekšpusi. Nedrīkst stāvēt no spoguļa pārāk tālu, ja grib ieraudzīt savu attēlu palielinātu.
Daugavā ir iespēja redzēt gaismas laušanu, jo gaismas stari pāriet no gaisa ūdenī. Ja gaismas stars pāriet no vienas caurspīdīgas vides citā caurspīdīgā vidē, mainās gaismas izplatīšanās virziens un notiek gaismas stara lūšana. Gaismas laušanas koeficients, gaismas staram pārejot no gaisa ūdenī ir 1,30. Tas nozīmē, ka gaisma ūdenī izplatās 1,30 reizes lēnāk nekā gaisā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants