Vērtējums:
Publicēts: 19.12.2017.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 1.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 2.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 3.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 4.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 5.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 6.
  • Referāts 'Ētiskās situācijas analīze', 7.
Darba fragmentsAizvērt

7. Definē māsu prakses pienākumus
Saprotami, ka jebkurā veselības aprūpes iestādē visi mediķi visbiežāk ir pārslogoti, tomēr medicīnas personālam – ārstiem, māsām un citiem ir jāatceras pamatvērtības, kas pamato viņu rīcību. Pamatvērtības ir ļoti svarīgi iekļaut māsu prakses pienākumos, jo
Pirmkārt, māsām vajadzētu sazināties ar ārstu un teikt, ka viņa rīcība tiek vērtēta kā nekompetenta un neētiska.
Pacients ir jāinformē par radušos situāciju un šajā situācijā māsai ir tiesības izlemt vai konkrētais ārsts var turpināt ārstēšanu, savukārt, ārstam ir jāinformē pacients par šī lēmuma sekām.
Ētikas kodeksos ir uzsvērts pienākums ziņot par kolēģa nekompetenci, nodarīto kaitējumu vai amatpārkāpumu. Lai arī iespējami šķēršļi, ziņošana par pārkāpumiem ir katra ārsta profesionāls pienākums. Viņi ir ne tikai atbildīgi par profesijas labās slavas uzturēšanu, bet bieži vien ir vienīgie, kas spēj konstatēt nekompetenci, kaitējumu vai amatpārkāpumu.

8. Rezultāts
Klātesošais medicīnas personāls uzrunāja ķirurgu un norādīja uz viņa uzvedības normu un ētisko principu pārkāpumiem un panāca to, ka ķirurgs publiski atvainojas par saviem izteicieniem pacientei personīgi un visiem operācijas asistentiem, kā arī izrunāja šo notikumu ar veselības aprūpes iestādes galveno māsu.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants