Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.02.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Līdzstrāvas tilts', 1.
  • Paraugs 'Līdzstrāvas tilts', 2.
  • Paraugs 'Līdzstrāvas tilts', 3.
  • Paraugs 'Līdzstrāvas tilts', 4.
  • Paraugs 'Līdzstrāvas tilts', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Secinājumi
Šajā darbā tika noteikta nezināmā pretestība, izmantojot līdzstrāvas tiltu, un ķīmiskā elementa EDS ar kompensācijas metodi.
Pirmā uzdevumā iegūtā pretestības vērtība ir ticama un precīzi noteikta, kļūdu intervālos sakrīt ar teorētisko, tas ir, ar vērtību, kas norādīta uz pretestības. Jāņem vērā fakts, ka dotajai pretestībai ir J tolerances klase, kas nozīmē, ka ražotājs paredz iespējamas ±5% atšķirības no norādītās vērtības. Līdz ar to var pat uzskatīt, ka iespējams nezināmā pretestība noteikta ar ļoti augstu precizitāti un atbilstību patiesajai vērtībai.
Līdzstrāvas tilta metodes un līdz ar to pašas iekārtas pārbaudei tika veikts viens mērījums, kurā zināmo un nezināmo pretestību apmainīja vietām. Tā kā otrajā gadījumā noteiktā nezināmās pretestības vērtība atšķiras no pirmās mazāk par 2%, tad iegūtie rezultāti tika uzskatīti par pietiekami precīziem un pāros mērījumos šī apmaiņa netika veikta.
Otrā uzdevuma ietvaros aprēķinātā ķīmiskā elementa elektrodzinējspēka vērtība ir ticama, lai gan kļūdas robežās nesakrīt ar teorētisko. Jāpiemin, ka teorētiskā vērtība ir vispārpieņemtā, tāpēc to nevar uzskatīt par absolūti precīzu. Kvalitatīvāku mērījumu iegūšanai būtu nepieciešams veikt mērījumus pie lielākām sprieguma vērtībām, jo tad kontakts atrastos apmēram reohorda vidū, kur sprieguma vērtība būtu puse no EDS vērtības. Izkliedes mazināšanai vajadzētu veikt mērījumus arī reohorda pirmajā pusē, līdz ar to iekārtas uzlabošanai, būtu jānodrošina iespēja izmantot augtākas sprieguma vērtības. Tā kā tika veikts neliels mērījumu skaits, tad netika aprēķināta gadījuma kļūda, bet kļūdas aprēķinā l un l1 vērtībām kļūda tika ņemta kā viena reohorda iedaļa, proti, 1cm.

Atlants