Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.07.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 1.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 2.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 3.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 4.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 5.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 6.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 7.
  • Referāts 'Aristotelis "Nikohama ētika"', 8.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
1.  Ievads    3
2.  Labums kā mērķis    4
3.  Labums kā laime    5
4.  Labums kā tikums    6
5.  Nobeigums    7
6.  Izmatotā literatūra    8
Darba fragmentsAizvērt

Ievads

Šo darbu izvēlējos rakstīt tāpēc, ka šī tēma ir saistīta ar manu izvēlēto profesiju. Aristotelis ļoti tieši apraksta labuma, laimes, tikuma un prāta ciešu saistību. Par to tuvāk mana darba turpinājumā, bet šobrīd nedaudz par to, kas ir Aristotelis, kur un kad viņš dzīvojis. Ieskats domātāja biogrāfijā.
Aristotelis ir viens no universālākajiem domātājiem cilvēces vēsturē. Viņš apkopoja un sistematizēja filozofijas un zinātnes sasniegumus Senajā Grieķijā un būtiski ietekmēja izglītības un kultūras attīstību visā turpmākajā vēstures gaitā. Šā domātāja sacerējumi bija mācību līdzeklis, izziņas avots un paraugs daudzu paaudžu zinātniekiem. Aristoteļa ietekme saglabājusies līdz mūsdienām.
Aristotelis dzimis 384. gadā p. m. ē. Stagīrā Ziemeļgrieķijā. Viņa tēvs bija ārsts. Ārsti bijuši arī vectēvs un tālāki pēcteči, bet par dzimtas dibinātāju, saskaņā ar leģendu, tiek uzskatīts Trojas kara varonis Mahaons, Askēpija dēls. Ļoti prasmīgs dziednieks bija arī Aristoteļa tēvs Nikomahs, viņš strādāja pie Maķedonijas valdnieka Aminta II par viņa ārstu. Aristotelis savu bērnību galvenokārt pavadīja galvaspilsētā Pellā un citās vietās, kur uzturējās galms. Aristotelis bieži savos darbos runājis par medicīnu, taču pats ar to nenodarbojās, jo, kad 15 gadu vecumā nomira viņa tēvs, Aristotelis pārtrauca medicīnas studijas. Rūpes par viņu uzņēmās māsa vīrs Proksens, kas dzīvoja Stagīrā. Nomaļajā pilsētiņā nebija lielas iespējas iegūt labu izglītību, tādēļ 17 gadu vecumā Aristotelis devās uz Atēnām un sāka mācīties Platona nodibinātajā Akadēmijā. Te Aristotelis mācījās apmēram divdesmit gadus. Aristotelis ar Platonu bija labi draugi, taču abu viedokļi daudzos teorētiskos jautājumos jūtami atšķīrās.
Aristotelis rakstījis daudz un par dažādiem jautājumiem.

Autora komentārsAtvērt
Atlants