Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.03.2008.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Masu mediji, mediji kā kanāli', 1.
  • Eseja 'Masu mediji, mediji kā kanāli', 2.
Darba fragmentsAizvērt

Masu mediju iestādes ir sabiedrības struktūras daļa un tās tehnoloģiskā infrastruktūra ir ekonomikas un spēka bāzes daļa, kamēr mediji izplata idejas, iedomas, informāciju, kas ir ļoti svarīgas mūsu kultūrai. Tiek rādīta materiālisma pieeja, ja mediji tiek aplūkoti kā sabiedrības aspekts. Bet, ja mediji tiek aplūkoti galvenokārt to saturu gaismā, tad tiek radīta ideālisma pieeja.
Savstarpējā atkarība (interdependence) nozīmē, ka mediji un sabiedrība savstarpēji mijiedarbojas un ietekmē viens otru. Autonomija kultūras un sabiedrības attiecībās nav nepieciešamas pretrunas. Autonomijas pozīcija rāda, ka mediju kultūra ir virspusēja un nav nepieciešams aiztikt vietējo kultūru. Tas nozīmē, ka kultūras imperiālisms nenotiek pēc iespējām vai pret kolonizētās kultūras gribu. Zināšanas ir pasaules plašākā apziņa, kas liek veidot pieredzes sociālo pasauli.
Starpniecība (mediation) ietver dažādus procesus. Tas ietver jau dzirdētus notikumus un apstākļus, ko paši nespējam pamanīt un sabiedrības aktieri un iestādes pieliek lielas pūles, lai ar mums sazinātos.…

Atlants