Vērtējums:
Publicēts: 29.05.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Sports kā aukstā kara ierocis', 1.
  • Konspekts 'Sports kā aukstā kara ierocis', 2.
  • Konspekts 'Sports kā aukstā kara ierocis', 3.
  • Konspekts 'Sports kā aukstā kara ierocis', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Viedokļi/ vērtējums





Vairāki sportisti no ASV bija neapmierināti ar prezidenta Kārtera lēmumu boikotēt olimpiskās spēles Maskavā, tāpēc ka vairāki sportisti bija sasnieguši savas karjeras virsotnes, un viņi cerēja, ka olimpiādē spēs izcīnīt medaļas. Piemēram, ASV maratonists Entonijs Sandovals (Anthony Sandoval) rādīja neticami augstus rezultātus tā gada sezonā, un uzvarēja vairākās sacensībās. Viņam aizliedza piedalīties olimpiskajās spēlēs, un viņam esot bijis grūti noskatīties no malas, kā uzvar citi sportisti, par kuriem viņš ir labāks. Bet nākamajā olimpiādē viņš nepiedalījās, jo viņam piedzima bērns un viņš pievērsās ģimenes dzīvei.
Arī Kreigs Virdžins (Craig Virgin), kurš 1980.gadā bija 10000 metru skrējiena pasaules rekordists izteicies, ka piedot viņš var par boikotu, bet neaizmirsīs to nekad, jo viņa sapnis bija izcīnīt zeltu, un kļūt par vienu no labākajiem ASV skrējējiem vēsturē.
Arī tā laika labākajam latviešu basketbolistam Valdim Valteram bija iespēja spēlēt olimpiskajās spēlēs zem PSRS karoga, taču Padomju Savienība boikotēja 1984.gada olimpiskās spēles Losandželosā un Valtera sapnis tā arī nepiepildījās.
Mans viedoklis ir tāds, ka olimpisko spēļu boikotēšana no PSRS un ASV puses ir bijusi ļoti savtīga politiskās elites rīcība, tāpēc ka politiķiem atteikšanās no olimpiskajām spēlēm nenozīmē neko, kamēr sportistiem tas ir dzīves un karjeras mērķis piedalīties un uzvarēt spēlēs. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants