Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 25.11.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 1 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 1.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 2.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 3.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 4.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 5.
  • Referāts 'Darba algas līmeni raksturojošie rādītāji', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Dzīves līmenis Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, ir daudz zemāks. Arī vidējā darba alga nav konkurētspējīga. Iztikas minimums Latvijā atpaliek no strauji augoša inflācijas līmeņa un cilvēkiem ir arvien sarežģītāk apgādāt sevi ar pirmās nepieciešamības precēm.
Vidējā darba alga pēc nodokļu nomaksas Latvijā ir 440 lati mēnesī un atalgojumu vismaz 400 latu apmērā saņem 41 procents Latvijas darba ņēmēju. Privātā sektora komercsabiedrībās ar nodarbināto skaitu 50 un vairāk mēneša vidējā bruto darba samaksa bija 496 lati, bet uzņēmumos ar darbinieku skaitu zem 50 - 298 lati. Savukārt sabiedriskajā sektorā mēneša vidējā bruto darba samaksa palielinājusies no 419 līdz 564 latiem jeb par 34,8%.
Minimālā darba alga 2007. gadā palielinājās no 90 uz 120 latiem, 2008. gadā uz 160 latiem, tagad uz 200 latiem, tādā veidā nedaudz uzlabojot iedzīvotāju dzīves līmeni. Bet arī ar to daļa nav apmierināta. Nepaaugstinot minimālo mēneša darba algu atbilstoši strādājošo iedzīvotāju prasībām, palielinās darbaspēka emigrācija, kas var izraisīt tālākas sekas - daudzi Latvijas uzņēmumi var ciest zaudējumus, negūstot pieejamo peļņu darbaspēka trūkuma dēļ. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants