Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.09.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Vispārīgs kultūrsituācijas raksturojums Latvijā 21.gadsimtā', 1.
  • Eseja 'Vispārīgs kultūrsituācijas raksturojums Latvijā 21.gadsimtā', 2.
  • Eseja 'Vispārīgs kultūrsituācijas raksturojums Latvijā 21.gadsimtā', 3.
  • Eseja 'Vispārīgs kultūrsituācijas raksturojums Latvijā 21.gadsimtā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Latvija ir maza valsts,bet bagāta savā kultūrā. Īpaši trīs svarīgākie Latvijas kultūras simboli – Rīga, Latvijas Brīvības piemineklis, Dziesmu un deju svētki – kas nav zaudējuši savu vērtību nevienā laikā, jo ir svarīgi Latvijai un tās tautai.
Rīga ir pazīstama kā Ziemeļeiropas jūgendstila galvaspilsēta, kas ne tikai senāk, bet arī tagad, 21. gadsimtā, turpina vilināt pie sevis tūristus. Rīgas ēkas vai lūst no notekcaurulēm ar dekoratīviem ūdensspļāvējiem, nimfu un satīru figūrām. Īpaši izceļas Alberta iela, kas ir kā jūgendstila arhitektūras sirds.
Brīvības piemineklis - Latviešu tautas brīvības simbols, valsts nozīmes mākslas piemineklis, kas uzcelts lielā mērā par tautas saziedotiem līdzekļiem un svinīgi atklāts 1935. gada 18. novembrī – dienā, kad 1918. gadā dibināta neatkarīgā Latvijas Republika. Joprojām ir svarīgs mūsdienās.
Dziesmu un Deju svētki ir aizsākušies 1783. gadā, un līdz pat mūsdienām, nav zaudējuši savu aktualitāti, jo latvieši lepojas ar savām dziedāšanas un dejošanas tradīcijām. Gandrīz katrs latvietis dzied kādā korī. Ik pēc pieciem gadiem un intensīvām reģionāla mēroga kordziedāšanas sacensībām vislabākie kori pulcējas Rīgā, lai piedalītos Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos un pavadītu nedēļu dziedot un dejojot. …

Atlants