• Saskarsmes ētika, tās veidi, metodes un loma juridiskajā darbībā

     

    Eseja3 Psiholoģija

Vērtējums:
Publicēts: 22.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Saskarsmes ētika, tās veidi, metodes un loma juridiskajā darbībā', 1.
  • Eseja 'Saskarsmes ētika, tās veidi, metodes un loma juridiskajā darbībā', 2.
  • Eseja 'Saskarsmes ētika, tās veidi, metodes un loma juridiskajā darbībā', 3.
  • Eseja 'Saskarsmes ētika, tās veidi, metodes un loma juridiskajā darbībā', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Profesijas, kurās bieži ir jākontaktējas ar cilvēkiem, jāizvēlas tādiem cilvēkiem, kuriem ir augsta vajadzība pēc saskarsmes. Viena no nozarēm, kur ir vajadzīgi kontaktam atvērti cilvēki, ir juridiskā nozare. Juridiskajā darbībā iesaistītam cilvēkam ir jābūt gatavam vienmēr uzklausīt un arī sniegt savu viedokli. Tāpat juristam savos izteikumos un uzvedībā ir jābūt korektam, tāpēc daudzu profesiju pārstāvjiem ir pieņemti arī ētikas kodeksi, par kuru neievērošanu tiek paredzēts arī sods. Šajos kodeksos tiek noteikti katras profesijas pārstāvju uzvedības pamatprincipi.
Saskarsmes mērķis ir ietekmēt otras personas uzvedību, viedokli un tieši juridiskajā darbība tas ir ļoti spilgti redzams. Tiesas procesā gan prokurors, gan advokāts cenšas pierādīt savu taisnību un panākt, lai otra puse piekristu šim viedoklim. Savukārt tiesnesim ir jāuzklausa abas puses vienlīdz pacietīgi un pēc tam objektīvi jāizvērtē un jāizanalizē. Tāpat gan prokuroram, gan advokātam ir jānodibina kontakts ar cietušo vai apsūdzēto, jāpanāk pilnīga uzticēšanās.
Tiesas debatēs ir redzams kā izpaužas diskursa metode, katra puse aizstāv savu viedokli un ievērojot visas pieklājības normas. Tāpat visā juridiskajā jomā var sastapties ar hermeneitisko metodi, jo juristam ikdienā ir jātulko un jāsaprot dažādi tiesību avoti, kuri bieži vien nav viennozīmīgi.

Atlants