Vērtējums:
Publicēts: 09.02.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Konspekts 'Spānijas kultūrpolitika', 1.
  • Konspekts 'Spānijas kultūrpolitika', 2.
  • Konspekts 'Spānijas kultūrpolitika', 3.
  • Konspekts 'Spānijas kultūrpolitika', 4.
  • Konspekts 'Spānijas kultūrpolitika', 5.
Darba fragmentsAizvērt

1. Spānijas politika
Spānija ir konstitucionāla monarhija ar mantotu monarha reprezentatīvo titulu un divpalātu parlamentu. Par valsts galvu tiek uzskatīts Spānijas karalis, valsts vadītājs ir premjerministrs, kuru nereti sauc par valdības prezidentu. Valsts varu realizē likumdošanas vara, izpildvara un tiesu vara.
Spānijas pamatdokuments ir konstitūcija, ratificēta 1978. gada 7. decembrī, kurā definēta valsts politiskā sistēma un noteiktas iedzīvotāju brīvības. Konstitūcijā noteikts, ka Spānija ir vispāratzīta kā sociāla un demokrātiska valsts, kas pakļauta likumu varai, atbalstot likumā noteiktās brīvības, taisnīguma, vienlīdzības un politiskā plurālisma augstākās vērtības.

2. Spānijas Karalis
Karalis ir valsts galva, tās vienotības un pastāvības simbols. Viņš uzņemas Spānijas valsts reprezentāciju starptautiskā arēnā, kā arī veic citas viņam paredzētās funkcijas, kas atrunātas Spānijas Konstitūcijā. Viņa tituls ir Spānijas karalis, var tikt izmantoti arī citi tituli, kas attiecas uz Troni.
Pašlaik Spānijas valsts galva ir viņa majestāte Karalis Huans Karloss I (Juans Carlos I), kurš tika pasludināts par karali 1975. gada 22. novembrī pēc valsts galvas, diktatora Francisko Franko nāves. Viņš pirmajā runā Spānijas tautai pavēstīja sava valdīšanas laika pamata ideju, proti - demokrātijas atjaunošanu, kas bija pilnīgs pretstats Francisko Franko piekoptajai diktatūrai. Līdz ar to Karalis Huans Karloss I devis vēsturisku ieguldījumu Spānijas kā modernas Eiropeiskas valsts izveidē, veicinot Spānijas miermīlīgu pāreju uz modernu demokrātiju.

Autora komentārsAtvērt
Atlants