Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Politiskā uzvedība un to ietekmējošie faktori', 1.
  • Konspekts 'Politiskā uzvedība un to ietekmējošie faktori', 2.
  • Konspekts 'Politiskā uzvedība un to ietekmējošie faktori', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Indivīda politisko aktivitāti un darbību nosaka arī katra indivīda personīgie mērķi un intereses, kas slēpjas ikvienā indivīda darbības solī. Politiskie mērķi galvenokārt ir tikumiski neitrāli. Visbiežāk tie ir saistīti ar indivīda personīgajām interesēm un tikai pēc tam seko sabiedrības un konkrētu grupu interešu pārstāvniecība. Tikpat nozīmīgi ir arī katra indivīda iespējami resursi un līdzekļi, kas tiek izmantoti, lai varētu sasniegt konkrēto mērķi, neatkarīgi no tā vai tie ir materiālie līdzekļi vai intelektuālie līdzekļi. Politiskā aktivitāte ir iespējama tikai tad, kad sakrīt indivīda visi iespējami resursi, līdzekļi ar viņa ētikas un morāles normām un pārliecību.
Latvijas politiskā uzvedība, manuprāt, pakāpeniski uzlabosies, nostiprinoties demokrātijai, un politiskā kultūra pilnveidosies tikai tad, kad iedzīvotāji paši to vēlēsies.
Indivīda, gan ar politiku cieši saistīto, gan ar politiku pastarpināti saistīto, politisko uzvedību ietekmē daudz un dažādi faktori, piemēram, ģimene un draugi, kā arī morāle, ētika, pārliecība u.c. Politiskā socioloģija ļauj apskatīt politiskās orientācijas mehānismu un faktorus no kuriem ir atkarīga indivīda politisko uzskatu formēšanās un politiskās pārliecības formēšanās.2

Autora komentārsAtvērt
Atlants