Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.11.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Eseja 'Žurnālistikas nākotne', 1.
  • Eseja 'Žurnālistikas nākotne', 2.
  • Eseja 'Žurnālistikas nākotne', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Manuprāt, ziņas, tā informācija, kas ir svarīga, kas ietekmē visus vai vismaz noteikti lielāko sabiedrības daļu ir jāatspoguļo žurnālistam gan drukātajā presē, gan ziņu portālos internetā. Sabiedrība šīs ziņas, protams, drīkst komentēt, apspriest, noliegt vai uzslavēt, tas pat ir ļoti vēlams, lai tā iesaistās šāda veida pasākumos, taču tai nevajadzētu par tik plašām ziņām rakstīt, ja vien viņi nav pietiekami kompetenti šajā jomā.
Pēc manām domām, Latvijā šādas izmaiņas nav tik ļoti izjūtamas, kā tas varētu būt Amerikas Savienotajās Valstīs vai citās valstīs. Tam viens no iemesliem noteikti ir tas, ka Latvijā iedzīvotāji nav tik ieinteresēti visos notikumos un ziņās, lai mēģinātu ļoti ietekmēt ziņu rakstīšanas un izplatīšanas paradumus. Arī šeit, protams, ir spilgtas personības un cilvēki, kuriem ļoti patīk izteikt savu viedokli, taču tas nespēj mainīt to, ka šobrīd ziņas un jaunumus, lielākoties, cilvēki uzzina no žurnālistiem.
Runājot par interneta un drukātās preses sāncensību, es uzskatu, ka avīzes un žurnālus nekādā gadījumā nevar aizstāt interneta ziņu portāls, vismaz ne tuvākajā nākotnē. Cilvēkiem ir ieradums lasīt dažādas ziņas avīzēs, saglabāt tās, ja tās ir nozīmīgas, taču, ja tās lasa tikai internetā, tad tās brīžiem liekas mazāk svarīgas. Šis gan nav argumentēts viedoklis, bet drīzāk mans cilvēcīgais viedoklis.

Autora komentārsAtvērt
Atlants