Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.03.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 1.
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 2.
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 3.
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 4.
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 5.
  • Eseja 'Konflikti darba vietā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Konfliktu veicinošie apstākļi var būt personīgie vai arī sociālie, kur konflikta izraisītājs ir kāds cilvēks, piemēram, darba kolēģis. Konfliktu iemesli ir dažādi, taču tiem ir arī kopējas īpašības – izjaukt jau iepriekš pastāvošo kārtību, meklēt jaunus patiesības kritērijus. Visbiežāk mums konflikti asociējas ar agresiju, draudiem, strīdiem, naidīgumu un tamlīdzīgu. Tāpēc pārsvarā dominē uzskats, ka konflikts ir jāizvairās, ka tas ir jāatrisina jau pirmsākumos.
Saskarsmē starp cilvēkiem konflikts var veidoties dažādu iemeslu, jeb faktoru ietekmē, piemēram, iedzimtība, audzināšana, kultūras tradīcijas. Šis faktors var ietekmēt kā personības izaugsmi, tā arī iekšējos konfliktus. Nesaskaņas, kas veidojas cilvēku individuālo atšķirību rezultātā, ir ļoti emocionālas, bieži vien ir tieksme parādīt, kuram ir taisnība morālajā ziņā. Konflikts, jeb nesaskaņas var veidoties informācijas nepilnības gadījumā, izmantojot dažādu informāciju. Protams, bieži konflikti rodas lomu nesavienojamības rezultātā, kā arī attiecībā uz lomas izpildi.
Lielā mērā konflikta norise ir atkarīga no abu konfliktā iesaistīto pūšu personīgām īpašībām – cik lielā mērā indivīds būs negatīvi vai pozitīvi noskaņots, cik aktuāli ir risināt abām pusēm šo konfliktu un kāda ir motivācija.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants