Vērtējums:
Publicēts: 01.11.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 1.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 2.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 3.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 4.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 5.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 6.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 7.
  • Konspekts 'Diplomātiskās un konsulārās tiesības', 8.
Darba fragmentsAizvērt

19. Kāda ir konsulārās amatpersonas iecelšanas kārtība?
Konsulāro iestāžu vadītājus ieceļ nosūtošā valsts, un apstiprinājumu, lai ļautu viņiem uzsākt savu funkciju veikšanu, dod uzņemošā valsts. Konsulārās iestādes vadītāja iecelšanas un apstiprināšanas formalitātes, ievērojot šīs konvencijas noteikumus, attiecīgi nosaka nosūtošās un uzņemošās valsts likumi, noteikumi un paražas.

20. Kādi ir diplomātisko un konsulāro imunitāšu un privilēģiju noteikšanas jēga un mērķis?
Tikai diplomātiskā imunitāte atļauj diplomātiem neatkarīgi un pilnvērtīgi veikt savas funkcijas citā valstī. Kā tas noteikts 1961. gada Vīnes konvencijas preambulā, diplomātiem un diplomātiskajām pārstāvniecībām imunitāte un privilēģijas tiek piešķirtas nevis personīgo ērtību labad, bet gan diplomātisko funkciju sekmīgai pildīšanai nepieciešamās drošības un konfidencialitātes apstākļos, tāpēc tiem nepieciešams piešķirt imunitāti pret akreditācijas valsts jurisdikciju. Diplomātiskā imunitāte pret vietējās valsts jurisdikciju izriet no pārstāvības koncepcijas, ka gan vēstniecība, gan diplomāts pārstāv savu valsi, kas starptautiskajās attiecībās ir suverēna, neaizskarama un vienlīdzīga citu valstu starpā.

21. Salīdziniet diplomātisko pārstāvniecību un konsulāro iestāžu imunitāšu un privilēģiju sistēmu! 22. Salīdziniet diplomātisko pārstāvju un konsulāro amatpersonu imunitāšu un privilēģiju sistēmu!
Salīdzinot konsulāro un diplomātisko pārstāvju un iestāžu imunitāšu un privilēģiju sistēmu tā ir praktiski identiska. Paredz gan personas neaizskaramību, privātās rezidences neaizskaramību, gan atbrīvošanu no tās valsts jurisdikcijas, muitas imunitāte, pārstāvja personīgās korespondences neaizskaramību.

Atlants