Vērtējums:
Publicēts: 01.09.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Ieguldījumu fondi. Specifiskie fondi. Fondu priekšrocības un trūkumi. Pensiju fo', 1.
  • Konspekts 'Ieguldījumu fondi. Specifiskie fondi. Fondu priekšrocības un trūkumi. Pensiju fo', 2.
  • Konspekts 'Ieguldījumu fondi. Specifiskie fondi. Fondu priekšrocības un trūkumi. Pensiju fo', 3.
  • Konspekts 'Ieguldījumu fondi. Specifiskie fondi. Fondu priekšrocības un trūkumi. Pensiju fo', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Termiņdepozīti ir bankas noguldījumi, kas garantē noguldītājam līgumā noteiktu procentu no noguldītās summas, taču naudu var saņemt tikai pēc līgumā noteikta termiņa.
Obligātā valsts pensija
1.līmenis ir valsts nefondētā pensiju shēma, kuru garantē valsts no sociālās apdrošināšanas iemaksām. Šeit darbojas tā sauktais paaudžu solidaritātes princips.
2. līmenis ir valsts fondētā pensiju shēma, kas arī tiek krāta kā noteikta daļa no sociālās apdrošināšanas iemaksām, bet nauda tiek glabāta, ieguldīta un pārvaldīta kā latra personīgā nauda.
3. līmenis ir privātā brīvprātīgā pensiju shēma- pensija tiek prāta no katra privātajām iemaksām, kas nav saistītas ar valsts sociālās apdrošināšanas iemaksām.
Privātie pensiju fondi piesaista iemaksas ar mērķi ilgtermiņā uzkrāt papildu kapitālu dalībnieku vecumdienām. Ir atklātie un slēgtie pensiju fondi. Slēgtos pensiju fondus dibina darba devējs, lai krātu papildpensiju vecumdienām saviem darbiniekiem. Atklātos pensiju fondus dibina bankas vai dzīvības apdrošināšanas sabiedrības, un šajos pensiju fondos var iestāties jebkura persona.

Autora komentārsAtvērt
Atlants