Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.10.2019.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Komunikācijas kompotence. Kā saprasties un veidot attiecības', 1.
  • Referāts 'Komunikācijas kompotence. Kā saprasties un veidot attiecības', 2.
  • Referāts 'Komunikācijas kompotence. Kā saprasties un veidot attiecības', 3.
  • Referāts 'Komunikācijas kompotence. Kā saprasties un veidot attiecības', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Lai ar personu saprastos ir jāievēro šādi nosacījumi :
1. Ir jālieto publiskas valodas stils,jo šīs valodas stils ir visiem saprotams un pazīstams. Mūsu leksika ir jāpiemēro sarunas biedra leksikai, lai abas personas saprastos, bet ja vēlas runāt un izmantot sarunā kādus specifiskus terminus, tad tas ir jāizskaidro otrai personai.
2. Sarunas laikā ir jāizvirza, kāds apgalvojums, viedoklis, jo citādi, neveidosies dialogs.Ir jārunā tikai par to, ko pats saprot un ir spējīgs izteikties un aizstāvēt sava viedokļa patiesumu par kādu tēmu. Mums ir jārunā tā, lai sarunu biedrs akceptētu, saprastu un piekristu mūsu izteiktajam viedoklim vai apgalvojumam.
3. Mums ar partneri ir jāatrod kopības sajūta, kāds temats, par ko mums būtu kopīgs priekštats un viedoklis, jāatrod vienkārši kādi kopēji saskares punkti. a partneris ir neitrāls pret mūsu viedokli, tad mūsu teiktajam nav bijusi jēga, jo nepanācām partnera jēgpilnu rīcību.
4. Katram savam argumentam ir jāsniedz, jāpaskaidro korekts pamatojums, lai mūsu partneris varētu piekrist tā patiesumam. Jālieto kotrekti, partnerim saprotami argumenti, lai, sacītais būtu kotekti sasaistīts tēmā, lai tēmas sākums saskanētu ar lietas secinājumiem.

Atlants