Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.01.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 3 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 1.
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 2.
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 3.
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 4.
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 5.
  • Konspekts 'Finanšu tirgus, naudas teorija. Bankas un kredīts', 6.
Darba fragmentsAizvērt

“Nauda apbur cilvēkus. Viņi satraucas un raizējas tās dēļ. Cilvēks spēj izdomāt visasprātīgākos veidus kā pie tās tikt un arī kā no tās atbrīvoties” 1 Nauda ir viss, kas pilda naudas funkcijas. Tās ir :
1)Maiņas funkcija,
2)Nauda kā vērtības mērs,
3)Bagātību uzkrāšanas funkcija.
Vēstures gaitā dažnedažādākajos apstākļos naudas funkcijas pildījuši, piemēram, vaļa zobi, ziloņa astes sari, apaļi akmentiņi, gliemežvāki un pat cigaretes. Svarīgu lomu naudas vēsturē vienmēr bijusi zeltam. Naudai piemīt tās relatīvā vērtība, tā ir īstā samaksa, tas, ko mums nākas darīt, lai iegūtu konkrēto preci. Tiem, kam nauda nav pašiem jānopelna, iespējams zūd apjausma par naudas īsto vērtību. Naudas vienības pirktspēja ir preču vai pakalpojumu daudzums, ko par konkrēto naudas vienību var iegādāties.
Naudas piedāvājums un pieprasījums

Naudas piedāvājums (M1) ir gan papīra nauda, gan monētas, kas ir izlaistas no emisijas bankas un noguldījumi komercbankā vai citā finansu institūcijā, par kuriem var izrakstīt čeku. Kredītkartes nav īsta nauda, bet drīzāk nozīmē īstermiņa aizņēmumu no komercbankas. Naudas piedāvājumu var gan samazināt, gan palielināt, pērkot vai pārdodot ārzemju valūtas. Šo pirkšanu vai pārdošanu veic centrālā banka, Latvijā tā ir Latvijas Banka.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants