Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 27.03.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Šengenas vienošanās', 1.
  • Konspekts 'Šengenas vienošanās', 2.
  • Konspekts 'Šengenas vienošanās', 3.
  • Konspekts 'Šengenas vienošanās', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Vienošanos starp Beniluksa ekonomiskās savienības valstu, Vācijas Federatīvās Republikas un Francijas Republikas valdībām par pakāpenisku kontroles atcelšanu uz kopējām robežām 1985.gadā 14. jūnijā Šengenā(Luksemburgā) noslēdza piecas valstis. Mērķis bija pilnīgi atcelt personu kontroli uz savstarpējām iekšējām robežām.
1990.gadā šis nolīgums tika papildināts ar Šengenas vienošanos(ŠV) jeb Šengenas līgumu.
Turpmākajos gados šai savienībai pievienojas citas ES dalībvalstis- Itālija(1995), Spānija un Portugāle(1991),Grieķija(1992),Austrija(1995) un Dānija, Zviedrija, Somija(1996), Latvija, Lietuva, Igaunija, Čehija, Malta , Polija, Slovākija, Slovēnija un Ungārija(2008).Šengenas līguma telpas paplašināšanās būs pārbaudījums ne vien tiesībsargājošajām iestādēm ,bet arī valstu konsulārajiem dienestiem.
Katrs ES pilsonis var šķērsot iekšējo robežu jebkurā laikā starp divām Šengenas valstīm. Spēkā paliek pienākums ņemt līdzi atbilstoši nacionālajiem noteikumiem derīgu pasi vai personas apliecību.
Ārzemnieki, kuriem ir vienā Šengenas valstī derīga uzturēšanās atļauja, var izmantot pārvietošanās brīvību Šengenas valstu robežās.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants