Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 18.09.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 1.
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 2.
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 3.
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 4.
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 5.
  • Referāts 'Objektivitāte un neitralitāte žurnālistikā', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Žurnālistikas loma sabiedrībā ir apspriesta un analizēta jau no laika gala, tāpat kā tās divas svarīgās īpašības, kurām jāpiemīt katram profesionālam žurnālistam. Objektivitāte un neitralitāte. Šķiet, ka šie divi jēdzieni, kas šajā profesijā iet roku rokā, ir visvairāk pamanāmie un pieminētie, kad kārtējo reizi tiek pārcilāti medijos publicētās ziņas, stāsti un sevišķi – skandāli.
Ar objektivitāti žurnālistikā mēs, manuprāt, saprotam tādas žurnālista spējas, kā sabiedrībai paust viedokli un spriest par kādu notikumu, procesu bez aizspriedumiem, bez personīgo domu un viedokļu ietekmes, ņemot vērā gan pozitīvos, gan negatīvos faktorus, kas saistīti ar attiecīgo lietu.
Par pozīciju, vienmēr palikt neitrālam, es varētu teikt, ka tā ir žurnālista profesionāla rīcība jebkurā ar viņa darbu saistītā situācijā. Neitralitāte, pēc manām domām, ir prasme nenostāties ne pozīcijas, ne opozīcijas pusē, bet palikt strīdam/viedoklim pa vidu un saglabāt veselo saprātu pat tādos brīžos, kad tiek skartas žurnālista personībai nozīmīgas tēmas. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants