Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 09.07.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 1.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 2.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 3.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 4.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 5.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 6.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 7.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 8.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 9.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 10.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 11.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 12.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 13.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 14.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 15.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 16.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 17.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 18.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 19.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 20.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 21.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 22.
  • Paraugs 'Stundu modeļi', 23.
Darba fragmentsAizvērt

Valsts funkcijas. Valsts un tās likumi 7.-9. klasē
Stunda:sociālās zinības;
Tēma: Valsts – kāda tā ir?;
Skola: Kalnezeru Katoļu pamatsskola;
Klase: 9. klase;
Skolēnu skaits: 16;
Stundas ilgums: 40 minūtes;
Datums: 31. maija 2012. gads;
Mērķis: pilnveidot skolēnu priekšstatu par valst un demokrātiju;
Uzdevumi:
izglītojošais – veidot izpratni par valsts tipiem un formām;
attīstošais – pilnveidot prasmi strādāt ar mācību līdzekļiem, uzskates materiāliem, sadarbíba grupá;
audzinošais – veidot pārliecību par valsts lomu sabiedriskajā dzīvē;
Stundas
tips: jaunas vielas apguves stunda;
Mācību metodes un paņēmieni: darbs ar grāmatu, darbs grupās, attēlu analīze, apgalvojumi, diskusija.
Ierosināšanas fāze: diskusija par jautājumu sadaļā – „kas ir valsts un priekš kam tā vajadzīga”
Apjēgšanas fāze:
1. pasniedzējs stāsta par valsts jēdzienu un valstij raksturīgām pazīmēm;
2. nākamais audzēkņi patstāvīgi izlasa informāciju par valstu formām un tipiem, līdz ar to darba burtnīcā izpilda divus uzdevumus;
3. pēc tam klase sadalās grupās, lasot izdales tekstus, strādā pēc Grafiti metodes, lai skolēniem veidotos izpratne par kaimiņvalstu tipiem, formām un nozīmi.
Refleksijas fāze: audzēkņiem mājās pārbaudei jāaizpilda 5. uzdevums darba burtnīcā.
Paredzamais stundas rezultāts:
1. Zina, kas ir valsts, kāpēc tā nepieciešama, izprot valstu tipus un formas;
2. Mācās raksturot demokrātisku un nedemokrātisku valsti;
3. Izpot un definē pecīzi galvenos jēdzienus.
Mācību resursi skolēniem:Alhimionoks, S. etal. Sociālās zinības 9. klasei. Rīga: Raka, 2008. 14.- 15. lpp.
Alhimionoks, S. etal. Sociālās zinības 9. klasei: darba burtnīca Rīga: Raka, 2007. 10.- 11. lpp.
Izdales materiāli, kas ietver attēlus un uzdevumus.
Mācību resursi skolotājam: Romanovska, G. Sociālās zinības 9. klasei: skolotāja grāmata. Rīga: Raka, 2008. 37.- 41. lpp.

Autora komentārsAtvērt
Atlants