Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 07.12.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 1.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 2.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 3.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 4.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 5.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 6.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 7.
  • Konspekts 'ASV un Eiropa pēc Otrā pasaules kara', 8.
Darba fragmentsAizvērt

ASV pēc II pasaules kara. Pēc II pasaules kara Savienotās Valstis piedzīvoja nepieredzētu ekonomisko uzplaukumu. Kara rezultātā valsts atguva labklājību, un pēckara periodā ASC kļuva par pasaules bagātāko zemi. Nacionālais kopprodukts pieauga no aptuveni 200 000 miljoniem dolāru 1940.gadā līdz 300 000 miljoniem 1950.gadā un vairāk nekā 50 000 miljoniem 1960.gadā. Šim pieaugamam bija vairāki avoti. Daļēji pieaugumu veicināja automobiļu rūpniecība sakarā ar saražoto mašīnu skaita ikgadēju četrkāršošanos laikā no 1946. līdz 1955.gadam. Dzīvojamo ēku celtniecība, ko stimulēja agrākajiem karavīriem viegli pieejamie aizdevumi, arī veicināja vispārējo uzplaukumu.
Pēc 1945.gada lielākās Amerikas korporācijas kļuva vēl lielākas. Ražošanas plānā izvirzījās konglomerāti – uzņēmumi, kam piederēja īpašumi vairākās nozarēs. Izvērsās arī mazāka mēroga licencētie uzņēmumi, kā „McDonald” ātras apkalpošanas restorāni. Lielās korporācijas arī izvērsa uzņēmējdarbību ārvalstīs.
Mainoties Amerikas ekonomiskajam stāvoklim, izmainījās arī nodarbinātības struktūra. Mazāks skaits strādājošo piedalījās preču ražošanā aizvien vairāk cilvēku sāka strādāt apkalpojošā sfērā. Līdz 1956.gadam lielākā daļa nodarbināto iekļāvās kalpotāju kategorijā – menedžeri, skolotāji, preču izplatītāji, ierēdņi.
Savukārt fermeri pārdzīvoja grūtus laikus. Darba ražīguma pieauguma rezultātā aktivizējās lauksaimnieciskās konsolidācijas procesi, un lauksaimnieciskā ražošana ieguva lielā biznesa iezīmes. Mazajām ģimeņu fermām bija grūti sacensties, un aizvien lielāks skaits fermeru atstāja savas zemes. …

Atlants