Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.01.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 1.
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 2.
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 3.
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 4.
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 5.
  • Konspekts 'Kriminālprocess', 6.
Darba fragmentsAizvērt

1.UZDEVUMS
2003.gada 20.novembrī tika ierosināta krimināllieta par slepkavības izdarīšanu un aizdomās par to tika aizturēts Juris Goba. 203.gada 21.novembrī J.Goba īslaicīgās aizturēšanas izolatora telpās izdarīja pašnāvību.
Raksturojiet krimināllietas turpmāko virzību.

Jānoskaidro pašnāvības iemeslus. Prokurors – dienesta pārbaude – visi apstākļi.


2.UZDEVUMS
Prokurors 16 gadus vecu liecinieku uz nopratināšanu uzaicināja piezvanot viņam pa telefonu. Liecinieks ieradās un prokurors viņu nopratināja. Nepilngadīgā liecinieka māte iesniedza sūdzību, ka dēls uz nopratināšanu aicināts bez viņas ziņas un viņa nav piedalījusies nopratināšanā.
1)Vai mātes sūdzība ir pamatota? Kāpēc?
2)Vai minētajā piemērā tika pieļauti procesuāli pārkāpumi? Ja, jā, tad kādi?

1)Mātes sūdzība ir pamatota. Nopratināšanā bij jabūt vai nu vecākiem, vai nepilngadīgā likumiskiem pārstāvjiem vai pedagogam psihologam.

2)Ir procesuālie pārkāpumi. Prokuroram vajadzēja sūtīt rakstisku pavēsti, bet ne zvanīt. Un, nopratināšanā 16 gadīgajam nebija jābūt vienam.


3.UZDEVUMS
Apsūdzētais liecināja, ka dzīvoklī, no kura nozadzis televizoru, iekļuvis sekojošā veidā – pie mājas sienas pielicis kāpnes, pa kurām uzkāpis līdz 2.stāva lodžijas, pieturoties pie notekcaurules, uzkāpis 3.stāva lodžijā un caur atvērtajām lodžijas durvīm iekļuvis dzīvoklī un nozadzis televizoru.
Nolūkā pārbaudīt apsūdzētā liecību, prokurors veica izmeklēšanas eksperimentu, kura laikā apsūdzētais nodemonstrēja iekļūšanu dzīvoklī.
1)Kāds ir izmeklēšanas eksperimenta mērķis?
2)Vai dotajā adījumā vajadzēja veikt izmeklēšanas eksperimentu? Pamatojiet savu atbildi.

Izmeklēšanas eksperimenta mērķis – lai noskaidrotu, vai zināmos apstākļos un zināmā veidā varējis notikt kāds notikums vai darbība, kam ir nozīme lietā, kā arī, lai pārbaudītu izmeklēšanā iegūtos faktus, izziņas izdarītājs vai prokurors var izdarīt izmeklēšanas eksperimentu.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants