Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 14.10.2011.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 12 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Bērna attīstības vecuma posmi un ar to saistītās īpatnības', 1.
  • Eseja 'Bērna attīstības vecuma posmi un ar to saistītās īpatnības', 2.
  • Eseja 'Bērna attīstības vecuma posmi un ar to saistītās īpatnības', 3.
  • Eseja 'Bērna attīstības vecuma posmi un ar to saistītās īpatnības', 4.
  • Eseja 'Bērna attīstības vecuma posmi un ar to saistītās īpatnības', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Fiziskā attīstība – turpinās mugurkaula attīstība, ir jāseko stājas higiēnai. Stāju nodrošina kustību balsta aparāts (skelets, muskulatūra, saišu un locītavu sistēma). Pareiza stāja ir ķermeņa labās un kreisās puses simetriskums, normāli fizioloģiskie izliekumi, atvirzīti atpakaļ pleci, izvirzītas krūtis, ievilkts vēders, lāpstiņas pilnīgi pie krūšu kurvja. Nepareizai stājai jeb skoliotiskai stājai ir ne tikai estētiskais defekts, bet stājas problēmu dēļ var veidoties citu orgānu traucējumi, piemēram, pasliktināties redze, rasties muguras un galvas sāpes, izmaiņas sirdsdarbībā, sarežģījumi plaušu, aknu, gremošanas sistēmas funkcionēšanā. Sešu līdz septiņu gadu vecumam ir raksturīga liela kustību aktivitāte, koordinācijas spēju pilnveidošanās. Vēl pilnveidojas bērna prasme koncentrēt skatienu uz sīkām lietām un vienlaikus uz vairākām, jo acu un roku koordinācija pilnveidojas, acu attīstīšanās vēl turpinās. Šajā vecumā parādās dzimuma atšķirība starp meitenēm un zēniem, meitenēm kustības ir mierīgākas, vijīgākas, tāpēc fizkultūras nodarbībās jādod vairāk deju soļu kustības, zēniem ir kustības straujākas - vairāk rāpšanās, lekšana. Pirmsskolas vecuma meitenēm nedrīkst ļaut celt smagumu, piemēram; mazākus bērnus, jo var būt iekšējo orgānu noslīdēšana mazajā iegurnī, tas var izraisīt ginekoloģiskas slimības, turpmākajos dzīves gados.
Atmiņas attīstība – pirmsskolas vecumā notiek pāreja no netiešās iegaumēšanas uz tiešo, kad bērns spēj sev izvirzīt mērķi un ar gribasspēku piespiest sevi iegaumēt, bet ne ilgstoši.
Runas attīstība – pirmsskolas vecumā pāriet citā kvalitātē, strauji pieaug vārdu krājums no 4000 līdz 5000 vārdiem, kā arī tiek apgūtas runas gramatiskās formas un jauni jēdzieni. Bērns spēj koncentrēt uzmanību 12 – 20 sekundes. Piecu gadu vecums ir labākais vecums, kad apgūt lasīt prasmi.

Atlants