Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 21.01.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 1.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 2.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 3.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 4.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 5.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 6.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 7.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 8.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 9.
  • Konspekts 'Atbildes uz jautājumiem politoloģijā', 10.
Darba fragmentsAizvērt

Diezgan daudz ir bijuši deputāti ar zemāku izglītību, tāpēc uzskatu, ka tam jābūt noteicošam faktoram, lai visiem jaunajiem kandidātiem būtu augstākā izglītība. Patiesībā cilvēks ar augstāko izglītību ir kompotentāks nekā citi,l ar zemāku izglītību. Vislabāk būtu, ja viņiem būtu diploms politikas jomā, tad uzreiz būtu skaidrs uz ko jābūt gatavam un varbūt tieši iepriekš mācoties politiku, jau radīsies kāda fantastiska ideja kā vest valsti uz pozitīvo pusi. Atzīstu, ja esošajiem politiķiem, kuri ir vairākus gadus pie varas, ir lielākas zināšānas un bagātīgāka pieredze, bet viņu domāšanas un izpausmes veids kļuvis neefektīvs.
Valdībai ir jācenšas strādāt, lai patīkami būtu sabiedrībai, tādejādi varētu atgūt sabiedrības uzticību varai, jo ja būs šī solidaritāte, tad arī raitāk un efektīvāk raisīsies politiskie procesi.
Svarīgi, kas būtu jāmaina politikā, ir finansu sistēma, jo ekonomiskā situācija šobrīd ir nepateicīga ikvienam. Algas ir adekvāti zemas, un tas būtu steidzami jāmaina, lai valsts iedzīvotāji saņemtu pelnītu atalgojumu un viņiem nebūtu vēlme pamest dzimteni. Nevaru vēl tik labi praktizēties politiskos procesos, lai precīzi pateiktu kas tieši būtu jāmaina finansu sistēmā, tāpēc citēšu Alfrēda Ābeles personisko viedokli kā uzlabot finansu sistēmu: „ Daudzus no esošās finansu sistēmas trūkumiem varētu likvidēt privātīpašumu sadalot privātkapitālā un personiskajā īpašumā. Vispār personisko īpašumu nošķirot no kapitāla. Tas ir praktiski izdarāms, par to liecina PSRS pieredze. Tāda sistēma būtu cilvēcīgi taisnīgāka turklāt, sadalot, visus īpašumus personiskajā un kapitālā un kapitāla politiski saimniecisko darbību pakļaujot valstiskai kontrolei, rodas iespēja izveidot perfektāku valsts finansu sistēmu un finansu līdzekļu apkalpošanu.”
Personām, kuras ir specializējušās politoloģijas jomā, arī atklāj savu viedokli par to, kas būtu jāmaina politikā. Šeit tiek runāts par to, kas būtu jāmaina vēlēšanu sistēmā, lai tā būtu ērtāka un labāka velētājiem, un līdz ar to mainītos finansēšanas sistēma. „Vēlēšanu biedrībai ir vairāki ieteikumi, kā reformēt Saeimas vēlēšanu sistēmu. Pirmkārt, atļaut Saeimas deputāta kandidātam kandidēt tikai vienā vēlēšanu apgabalā. Otrkārt, sadalīt tagadējos vēlēšanu apgabalus mazākos, kuros ievēlētu 7 – 9 deputātus, nemainot Satversmē paredzēto tagadējo apgabalu pārstāvniecību. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants