Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Argumenti par valsts iesaistīšanos globalizācijas procesā', 1.
  • Eseja 'Argumenti par valsts iesaistīšanos globalizācijas procesā', 2.
  • Eseja 'Argumenti par valsts iesaistīšanos globalizācijas procesā', 3.
Darba fragmentsAizvērt

Ikdienā bieži dzirdam vārdu globalizācija, bet ko tad mēs saprotam ar šo vārdu? Globalizācija ir process, kas vispārējā mijiedarbību tīklā, neatkarīgi no valstu robežām, iesaista cilvēkus, tirgu, tehnoloģijas, finanses, informāciju un pārvaldi. Īsāk sakot, globalizācija ir visaptverošs - aptver visu. Praksē globalizācija izpaužas pieaugošā preču un pakalpojumu, kā arī kapitāla, naudas un iedzīvotāju plūsmā starp valstīm.
Ja es būtu, piemēram, Latvijas valsts prezidente, un man būtu dota iespēja izlemt, vai Latvijai būtu vai nebūtu jāiesaistās globalizācijas procesā, es viennozīmīgi būtu par, jo es nevaru iedomāties, kāda būtu ikdiena, ja mēs nesadarbotos, piemēram, ar ASV, Vāciju, Beļģiju, Lielbritāniju, Spāniju, Franciju, Itāliju, Somiju, Grieķiju, Nīderlandi, Poliju, Lietuvu, Igauniju, Zviedriju, Krieviju u.c. valstīm.
Globalizācijai ir ļoti daudz pozitīvu aspektu: ideju un kultūru, preču un pakalpojumu apmaiņa, konkurences palielināšanās, starptautiski saskaņoti biznesa pasākumi, brīva un ātra komunikācija neatkarīgi no atrašanās vietas, stabilāka ekonomikas attīstība, kvalitatīvāka masveida ražošana, cilvēces dzīves līmeņa uzlabošanās. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants