Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 23.04.2004.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 1.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 2.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 3.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 4.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 5.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 6.
  • Referāts 'Budisma reliģiozi filosofiskās sistēmas', 7.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
2.  Ievads    2
3.  Buda    3
4.  Budas mācība    3
5.  Kāpēc Budisms ir tik populārs?    4
6.  Izmantotā literatūra    7
Darba fragmentsAizvērt

Šo referāta tēmu izvēlējos, jo budisms ir ļoti interesanta reliģija, kuru gribētos tuvāk iepazīt. Šī reliģija ir vērsta uz līdzjūtību un apskaidrību.
Budisti seko Budam, kurš cilvēkiem parādīja, kā , sasniedzot apskaidrību, iespējams atbrīvoties no nāves un pārdzimšanu cikla. Buda mācīja saviem skolniekiem Četras cildenās patiesības un Astoņposmu ceļu, kas sevī apvieno morāles mācības ar norādījumiem attiecībā uz meditāciju un koncentrēšanos.
Budismā ir daudz dažādi novirzieni un skolas, bet pamatu pamatos tie ir vērsti uz meditāciju un apskaidrību.
Budas īstais vārds ir Sidhārtha Gautama Viņš dzīvoja 6.vai 5. gs.p.m.ē.. Sidhārtha Gautama bija vietējā valdnieka jeb radžas dēls. Viņa tēvs pārvaldīja sākju valsts daļu Indijas ziemeļaustrumos. Viņš nāca no indiešu karavīru kastas. Kā nākamais tautas valdnieks jaunais Sidhartha vadīja no visa ļaunā pasargātu un greznu dzīvi. Sidhārthas tēvs Šudhodana nelaida viņu ārpus pils robežām, lai viņš nepieredzētu un pat nenojaustu par cilvēku ciešanām. Jaunais Sidhārtha, būdams ieinteresēts par dzīvi ārpus pils, saņēma tēva atļauju aplūkot pasauli. Jaunais cilvēks jutās dziļi satriekts sastopoties ar tādiem trim cilvēku ciešanu avotiem kā vecums, slimības un nāve. Pēc trīs braucieniem, neradis sirdsmieru, viņš devās ceturtajā ceļojumā, kur sastapa ar dzīvi apmierinātu klejojošu askētu. Mūka piemērs iedvesmoja Sidhārthu un viņš sāka jaunu dzīvi, meklējot patiesību un apskaidrību.
Sākumā Sidhārtha apskaidrību mēģināja sasniegt pavadot daudzus gadus kā askēts. Taču viņš atskārta, ka šāds dzīvesveids viņam nenesīs meklēto brīvību. Tāpēc viņš izvēlējās citu līdzekli ceļā uz apskaidrību – meditāciju. Pēc ilgas, dziļas meditācijas zem bodhi koka Sidhārtha nonāca stāvoklī, kurā vairs nejuta bailes no ciešanām vai nāves. Viņš bija kļuvis par “apskaidroto” jeb Budu. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants