Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.05.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Paraugs 'Ziepju un sintētisko mazgāšanas līdzekļu īpašību salīdzinājums', 1.
  • Paraugs 'Ziepju un sintētisko mazgāšanas līdzekļu īpašību salīdzinājums', 2.
  • Paraugs 'Ziepju un sintētisko mazgāšanas līdzekļu īpašību salīdzinājums', 3.
  • Paraugs 'Ziepju un sintētisko mazgāšanas līdzekļu īpašību salīdzinājums', 4.
Darba fragmentsAizvērt

11. Eksperimenta izvērtēšana.
Manuprāt, eksperiments bija veiksmīgs, jo dati ir ticami. Protams, tie varētu būt arī mazliet precīzāki, jo putu līmenis bija jāmēra uzreiz, jo putas ļoti ātri varēja pieplakt un mērījumi varēja būt ar mazām neprecizitātēm. Varēja arī noteikt laiku, cik ilgi mēģene tiktu kratīta, lai iegūtu nepieciešamās putas. Arī nolasot pH līmeni bija jābūt ļoti uzmanīgam, jo dažreiz bija grūti saprast, kura krāsa tā tomēr ir. Lai pH līmeni noteiktu precīzāk, indikatora lapiņai bija jāļauj mazliet nožūt, tad mērījumi būtu bijuši precīzāki.

12. Secinājumi.
Izvirzītā hipotēze apstiprinājās. Vislielākais putu daudzums bija sintētiskajam šķīdumam piejaucot FeCl3, putu daudzums ir 0.5 cm. Otro vietu dala 1. gupas ziepes, sintētiskais šķīdums, Camay ziepes sajaucot ar HCl, putu daudzums ir 0.2 cm.
Pētāmā problēma bija vai jaucot dažādus ziepju šķīdumus ar HCl, FeCl3 un MgCl2 var iegūt lielu putu daudzumu ? Pēc iegūtajiem datiem varam spriest, ka piejaucot klāt šos šķīdumus, nerodas liels putu daudzums, tāpēc ka, pH līmenis ir 6 vai zemāk.

Autora komentārsAtvērt
Atlants