Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.10.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 1.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 2.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 3.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 4.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 5.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 6.
  • Konspekts 'Multimēdiju iekārtas', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Jēdziens Multimedija ir ļoti plašs, tālab šoreiz, lai precīzi aprakstītu ar multimedija ierīcēm aprīkotu datoru, uzskatīsim, ka tas ir dators ar iespēju apstrādāt dažādus informācijas pārraides veidus (teksts, attēls, multiplikācija, video, ciparu un MIDI [Musical Instrument Digital Interface - muzikālo instrumentu ciparu interfeiss, t.i., datu kodēšanas standarts skaņa).
Attiecībā uz multimedija ierīcēm, sabiedrība valda uzskats, ka tāds dators pirmām kārtām ir dators ar ļoti labām video un audio apstrādes iespējām. Tas ietver:
labu monitoru,
grafisko karti,
skaņas karti,
akustisko sistēmu + mikrofonu.
Taču, lai varētu runāt par multimediju ierīcēm, jāņem vērā arī paša šo ierīču “darbinātājs”- dators, kuram pieslēgtas iepriekš minētās ierīces. Aprakstot šīs ierīces, pieņemsim, ka datoram ir atbilstoša jauda, lai ierīces varētu pieslēgt. Galvenie datora parametri, kas ietekmē šo procesu ir:
datora pamatplates modelis
procesora modelis,
operatīvā atmiņa,
cietais disks un citas.
Darbā ir apskatītas ierīces (un to raksturojošie parametri), nevis kā viena datora komplekts, bet kā mūsdienās iespējamo ierīču uzskaitījums ar nelielu raksturojumu.
Datora multimedija aprīkojuma iespējamās ierīces tiks apskatītas katra atsevišķi nepretendējot uz ļoti sīku tehnisko raksturojumu. Apskatā iekļausies vispārīgie tehniskie parametri, ierīces iespējamā izmantošana un piemērotība darbam.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants