Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 16.10.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: 6 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 1.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 2.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 3.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 4.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 5.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 6.
  • Referāts 'Poliomielīta problēma pasaulē - izplatība, profilakse, klīniskās formas un iznāk', 7.
Darba fragmentsAizvērt

Kopš 2002. gada 22. jūnija Latvija ar Pasaules Veselības organizācijas sertifikātu ir pasludināta par brīvu no savvaļas poliomielīta vīrusa, pateicoties tam, ka Latvija aktīvi piedalās PVO organizētajā poliomielīta likvidācijas procesā kopš 1998. gada. ( Global Polio Eradication Initiative – 1988) Kopumā kopš iniciatīvas par poliomielīta izskaušanu pasaulē darbības sākuma, slimību gadījumu skaits samazinājās par 99%.
2007.gada 17.decembrī tika izveidota Nacionālā poliomielīta uzraudzības komisija, kuras mērķis ir veikt poliomielīta izplatības epidemioloģisko uzraudzību valstī, nodrošinot Pasaules Veselības organizācijas Latvijas Republikai piešķirto statusu „no poliomielīta brīvs”.
Pasaulē 1988. gadā vēl bija reģistrēti vairāk nekā 350 000 slimības gadījumu, bet 2010. gadā 20 valstīs tika reģistrēti 940 savvaļas polio gadījumi, 16 no kurām ir sertificētas kā no POLIO brīvās valstis. Tātad secinājums ir tāds, ka poliomielīts vēl joprojām pastāv, kaut saslimšanu skaits ir ievērojami samazinājies.
2011. gadā tikai četrās pasaules valstīs poliomielīta vīruss joprojām ir izplātīts. Galvenās epidemioloģiskās problēmas rada poliomielīta pastāvēšana Indijā, Nigērijas ziemeļos, Afganistāna un Pakistāna pierobežas rajonos.
Neskatoties uz progresu, kas panākts kopš 1988. gada, var izdarīt secinājumu, ka kamēr pasaulē būs kaut viens bērns inficēts ar poliomielītu, paliks bērnu inficēšanas draudi arī citās valstīs. Poliomielīta vīruss var viegli nokļūt valstī, kur tā nav un ātri izplatīties starp neimunizētiem iedzīvotājiem, tāpēc ir nepieciešams vakcinēties.
Lai globāli likvidētu poliomielītu, neapšaubāmi ir nepieciešams stingrs visu pasaules valstu komandas darbs ar dažādu organizāciju palīdzību, kā – Pasaules veselības organizācija (World Health Organization), Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds jeb UNICEF (United Nations International Children's Fund) un Rotary International.
Manuprāt, jau sasniegtais ļauj skatīties nākotnē ar optimismu un uzskatīt, ka Pasaule bez POLIO ir reāli sasniedzamais mērķis!

Atlants