Vērtējums:
Publicēts: 21.12.2005.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Eseja 'Pārdomas par svarīgiem "ļautiņiem"', 1.
  • Eseja 'Pārdomas par svarīgiem "ļautiņiem"', 2.
  • Eseja 'Pārdomas par svarīgiem "ļautiņiem"', 3.
  • Eseja 'Pārdomas par svarīgiem "ļautiņiem"', 4.
  • Eseja 'Pārdomas par svarīgiem "ļautiņiem"', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Ir interesanti salīdzināt BBC ziņas un „Panorāmu”. Ne jau studijas dizainu vai montāžas tehniskās iespējas, protams, bet gan žurnālistu darbu. Gan viņu radošo brīvību, gan profesionālo varēšanu.

Taisnība, ka žurnālistikas pamatlikumi Latvijā un Lielbritānijā ir gandrīz vienādi. Arī tiesiskā bāze, visticamāk, ir līdzīga, jo Eiropas Cilvēktiesību Konvencija paredz ikviena tiesības brīvi paust savus uzskatus, šādas tiesības nosaka arī Latvijas Republikas Satversme.1 Tomēr reportāžu stils atšķiras, interviju – vēl vairāk. Kāpēc?

Neapšaubāmi, gan mūsu, gan arī britu žurnālisti ievēro savas tiesības iegūt un izplatīt informāciju. Bet vai tās tiek pilnībā izmantotas? Vēl pavisam nesen Baiba Strautmane bija spiesta atstāt LTV, jo kādiem svarīgiem latvju ļautiņiem, iespējams, negāja pie sirds viņas tiešie un asie jautājumi. Laiki ir mainījušies un Baiba ir atpakaļ, bet, šķiet, ņēmusi vērā „pagātnes grēkus” un vairs nav tik „spica”. Daļēji viņas vietu ir aizņēmis Edijs Bošs, kura interviju stils pat ļoti atgādina BBC Tima Sebastiāna pieeju – intervējamā pārtraukšana pusvārdā, āķīgi jautājumi, kas pārtrauc „runāšanu apkārt tēmai”. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants