Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 24.07.2012.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Lomu konflikti, problēmas un risināšana', 1.
  • Konspekts 'Lomu konflikti, problēmas un risināšana', 2.
  • Konspekts 'Lomu konflikti, problēmas un risināšana', 3.
  • Konspekts 'Lomu konflikti, problēmas un risināšana', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Lomu norobežošana, kādu lomu norobežošana vienai no otras, kas ietver sevī attieksmes maiņu utt., piemēram, darba kolēģu savstarpējās attiecības darba vietā, kas vienlaikus ir ģimenes locekļi.
Jautājuma izlemšana no malas ir konfliktu var palīdzēt atrisināt kāds cilvēks no malas, piemēram, psihologs, ģimene var palīdzēt cilvēkam saprast savus iekšējos konfliktus.
Kopumā var secināt, ka katram indivīdam ir savs lomu kopa, kas ietver pienākumus un tiesības. Un sabiedrībā kopumā tas veido savstarpējo lomu tīklu, kur katrs ir neatņemama sastāvdaļā. Ja cilvēkam ir daudz lomas, tad viņš ir sabiedriski aktīvs, tomēr ja to ir par daudz indivīdam var rasties lomu konflikti, gan starp grupām, gan starp lomu un indivīdu, gan lomu iekšienē, kā sekas var būt frustrācija.
Problēmas risināt konfliktus var radīt dažādi ārējie un iekšējie faktori. Lai veiksmīgi risināti konfliktus ir jāizmanto kāda no tā risināšanas metodēm: jautājuma izlemšana, lomu norobežošana, racionalizēšana.
Mūsdienās mums katram ir daudzas lomas, kuras pildām, svarīgi, lai mums nerastos lomu spriedze un konflikti, tādēļ jau sākotnēji vajag saplānot savu laiku un izvērtēt savas prioritātes.

Autora komentārsAtvērt
Atlants