• Eiropas Savienības darba tiesības ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā - problēmjautājumi un iespējamie risinājumi

     

    Eseja3 Ekonomika, Tiesības

Vērtējums:
Publicēts: 11.05.2010.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Vidusskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2000. - 2010. g.
  • Eseja 'Eiropas Savienības darba tiesības ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā - problēm', 1.
  • Eseja 'Eiropas Savienības darba tiesības ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā - problēm', 2.
  • Eseja 'Eiropas Savienības darba tiesības ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā - problēm', 3.
  • Eseja 'Eiropas Savienības darba tiesības ekonomisko un sociālo pārmaiņu laikā - problēm', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Ieskatoties avīžu lapās un interneta vietnēs ikdienas cilvēku pārņem arvien lielāka nedrošība par savu nākotni. Daudzi paziņas un draugi zaudē darbu un vēl ilgi nespēj neko atrast. Šodien darba tiesību nozare ieņem vadošo lomu Latvijā dzīvojošo personu ikdienā. Katra cilvēka izdzīvošanas pamatā ir darbs, kura tiesiskumu regulē darba tiesības kā viena no tiesību nozarēm. Stājoties darba attiecībās, gan juridiskai, gan fiziskai personai ir svarīgi, lai šīs darba attiecības pastāvētu ne tikai faktiski, bet arī juridiski, ar visām no tā izrietošajām tiesībām un pienākumiem.
Viens no būtiskākajiem priekšnosacījumiem, lai uzlabotu iedzīvotāju dzīves apstākļus, ir dot cilvēkam iespēju strādāt vienlaikus paaugstinot arī viņa sociālo drošību. Pašreizējā ekonomiskajā situācijā, kad tiesisku darba attiecību jautājums atguvis aktualitāti, svarīgi atbalstīt godīgos darba devējus. Zinoši, prasmīgi un motivēti cilvēki ir gan svarīgākais Latvijas resurss, gan valsts turpmākās izaugsmes pamats. Diemžēl zemais dzimstības līmenis un Latvijas darbaspēka emigrācija uz citām ES dalībvalstīm tuvāko desmit gadu laikā var novest pie aizvien lielāka cilvēku resursu trūkuma, ja netiks īstenota atbilstoša politika.
Šajos apstākļos nepieciešams pilnvērtīgi izmantot esošos cilvēku resursus un veicināt to attīstību. Īpaši svarīgi darbības virzieni ir nodarbinātības veicināšana, darba apstākļu un darbaspēka produktivitātes uzlabošana, izglītības un tālākizglītības sistēmu attīstība atbilstoši mainīgajām darba tirgus prasībām, diskriminācijas un sociālās atstumtības mazināšana, zinātnes intelektuālā potenciālā vairošana.

Autora komentārsAtvērt
Atlants