Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 12.03.2013.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 1.
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 2.
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 3.
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 4.
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 5.
  • Konspekts 'Nagu sēnīte', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Nagu sēnītes ārstēšanai padodas ļoti grūti,jo tā ir ne tikai nagos, bet arī organismā, sevišķi locītavšķidrumā, tāpēc jāarstējas kompleksi - līdzekļi jākombinē gan dzerot, gan smērējot, vannojot un ievērojot to, ka katru dienu jādezinficē zeķes un kurpes. Kurpes var dezinficēt ieliekot maisiņā uz 12 stundām , kurā ielikta vates piciņa samērcēta formalinā Var ik vakarus izslaucīt kurpes ar zilo graudiņu šķīdumu vai etiķa šķīdumu(galda) un atstājot izžūt diennakti (maiņas apavi jāapstrādā tāpat).Zeķes jāmērcē pirms mazgāšanas skābā šķīdumā vismaz ½ stundu. Var mērcēt stiprā tējas sēnes šķīdumā, ābolu etiķa šķīdumā, galda etiķa šķīdumā. Sevišķi dezinfekcija nepieciešama mājas apaviem – čībām ar siltu iekšiņu, jo sēnei patīk silta un mitra vieta
.Ārstējot kāju sēnīti vēlams uzvilkt gumijas cimdus, lai bojātās daļiņas nenokļūst aiz roku nagiem.
Tāpat zem vietas, kur nodarbojieties ar ārstēšanu, jāpaklāj plēve vai vienkārši veca avīze, lai attīrītās daļiņas nenonāktu uz grīdas.Materiāls pēc tam obligāti jāsadedzina, ja iespējams, lai neinficētu citus.
Sevišķi uzmanīgiem jābūt ejot dušā vai vannā. Obligāti pēc un pirms( ja nezina kurš pirms tam mazgājies),jādezificē paliktnis vai vanna, vai jālieto dušas čībiņas , kuras arī dādezificē.

Autora komentārsAtvērt
Atlants