Vērtējums:
Publicēts: 31.03.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
Laikposms: 2011. - 2015. g.
  • Konspekts 'Vides piesārņojums un dabiskās fona koncentrācijas', 1.
  • Konspekts 'Vides piesārņojums un dabiskās fona koncentrācijas', 2.
  • Konspekts 'Vides piesārņojums un dabiskās fona koncentrācijas', 3.
  • Konspekts 'Vides piesārņojums un dabiskās fona koncentrācijas', 4.
Darba fragmentsAizvērt

SMAGIE METĀLI- Pazīstamākie smagie metāli ir svins (Pb), kadmijs (Cd) un dzīvsudrabs (Hg).
Cēloņi- Smagie metāli atrodami elektropreču sastāvdaļās, televizoros, datoros, dienasgaismas lampās utt. Daļa smago metālu jūrā nonāk ar gaisa piesārņojumu un tie var būt veikuši ļoti garu ceļu no sākotnējā piesārņojuma avota.
Sekas- Ja smagie metāli tiek nodoti kopā ar sadzīves atkritumiem vai vienkārši izmestas kur pagadās, meteoroloģisko un citu apstākļu rezultātā pamazām sadalās, un kaitīgās vielas nokļūst vidē, kur tās uzņem augi un dzīvnieki. Ar piesārņoto ūdeni, pārtiku, augiem un dzīvniekiem smagos metālus uzņem arī cilvēki.
GAISA PIESĀRŅOJUMS- Ostas un naftas termināli. Ostās ievērojamos apjomos notiek naftas produktu, dažādu ķīmisko vielu pārkraušana un transportēšana. Atmosfērā nonāk benzīna, dīzeļdegvielas tvaiki, benzols u. c. Gaisā jūtama nepatīkama smaka.
Skursteņi. Lielu gaisa piesārņojumu rada siltumenerģētikas objekti – lielās katlumājas, TEC, siltumcentrāles, privātmāju krāsnis un kurtuves, kas dedzina akmeņogles, mazutu, šķidro kurināmo, kūdru, malku un koksnes atkritumus, dabas gāzi.

Autora komentārsAtvērt
Redakcijas piezīmeAtvērt
Atlants