Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 20.01.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Valūtas apmaiņas kursi un starptautiskā monetārā sistēma', 1.
  • Konspekts 'Valūtas apmaiņas kursi un starptautiskā monetārā sistēma', 2.
  • Konspekts 'Valūtas apmaiņas kursi un starptautiskā monetārā sistēma', 3.
  • Konspekts 'Valūtas apmaiņas kursi un starptautiskā monetārā sistēma', 4.
  • Konspekts 'Valūtas apmaiņas kursi un starptautiskā monetārā sistēma', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Peldoša valūtas kursa būtība izpaužas apstāklī, ka centrālā banka neuzskata par nepieciešamu uzturēt jelkādu konkrētu valūtas vērtību attiecībā pret citām valūtām. Šīs sistēmas gadījumā valūtas kursu nosaka pieprasījums un piedāvājums valūtas tirgū. Izšķir brīvi un regulējami peldošos valūtas kursus.
Brīvi peldošais valūtas kurss veidojas valūtas tirgū pieprasījuma un piedāvājuma attiecību rezultātā, kad centrālā banka neveic intervences valūtas tirgū.
Netīri peldošais kurss jeb regulējami peldošais valūtas kurss veidojas valūtas tirgū pieprasījuma un piedāvājuma attiecību rezultātā, taču centrālā banka laiku pa laikam, vadoties pēc noteiktiem tautsaimniecības attīstības kritērijiem, iespaido nacionālās valūtas kursu ar dažādiem valūtas kursa regulēšanas paņēmieniem, kā rezultātā tiek izmainīta pieprasījuma – piedāvājuma savstarpējā attiecība un reizē ar to valūtas tirgus kurss.
Peldošais kurss precīzāk atspoguļo reālo situāciju, taču tā kā tas var brīvi mainīties, tad starptautiskajā tirdzniecībā, pastāvēs zināma nenoteiktība, kas var pastiprināt ekonomiskās situācijas nestabilitāti.1
Pastāvot fiksēto valūtas kursu sistēmai, valsts ierobežo brīvās valūtas kursu svārstības, manipulējot ar centrālās bankas valūtas rezervēm. Šajā sistēmā uzņēmējiem ir lielāka drošības un stabilitātes sajūta, jo fiksētie valūtas kursi samazina darījumu risku ārējā tirdzniecībā un ilgtermiņa kredīta sfērā. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants