Vērtējums:
Publicēts: 08.02.2001.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 1.
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 2.
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 3.
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 4.
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 5.
  • Referāts 'Sabiedrisko attiecību morāles un ētikas aspekti', 6.
Darba fragmentsAizvērt

Mēs nevaram diskutēt par sabiedrisko attiecību profesionālo statusu, ja vispirms mēs nerunājam par ētiku un morāli. Ētiskie jautājumi ieņem nozīmīgu lomu sabiedriskajās attiecībās, jo profesionāļiem un speciāliem ekspertiem ir neparedzama vara lēmumu pieņemšanā, kas ietekmē katras sabiedrības viedokli. Ētika un profesionālisms ir globāla darīšana, bet sociālā atbildība ir nekas vairāk kā iekšējā lieta.
Profesionālu sabiedrisko attiecību praktikanti mūsdienās ir īpaši jūtīgi pret ētiku, un tā tam vajadzētu būt. Pareiza uzvešanās iesaka, ka darbības ir pastāvīgas ar morālām vērtībām kā vispārēji pieņemtām normām sabiedrības kultūrā. Profesijās morālo vērtību lietošana praksē tiek dēvēta par “ētikas lietošanu”. Ieviestās profesijas tulko pareizas uzvešanās plaši dalītās idejas par ētikas un profesionālisma uzvešanās formālo kodeksu. Šie piedāvātās ētikas formulējumi vada profesionālo praksi un piedāvā piespiešanas un sankciju pamatus.
Profesionālās ētikas princips ir tāds, ka kāda darbība notiek, lai radītu lielāku labumu abām pusēm – gan klientam, gan organizācijai kopumā, nevis lai vairotu praktizējošā darbinieka pozīcijas un varu. Mūsdienās situācija ir ļoti sarežģīta, jo pārsvarā lielākais vairums cilvēku cenšas no savām profesijām un amatiem iegūt pēc iespējas lielāku labumu pirmkārt tieši sev un tikai pēc tam viņi domā par pārējo sabiedrību.

Autora komentārsAtvērt
Atlants