Vērtējums:
Publicēts: 13.05.2007.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 4 vienības
Atsauces: Ir
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 1.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 2.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 3.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 4.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 5.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 6.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 7.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 8.
  • Referāts 'Jurista darbs ar tiesiskās aprites dalībniekiem', 9.
SatursAizvērt
Nr. Sadaļas nosaukums  Lpp.
  Ievads    3
  Jurista savstarpējās attiecības starp tiesiskās aprites dalībniekiem    4
  Jurista savstarpējās attiecības ar kolēģiem    4
  Jurista savstarpējās attiecības ar klientiem    5
  Jurista darbs ar juridiskiem dokumentiem    6
  Secinājumi    8
  Literatūras saraksts    9
Darba fragmentsAizvērt

Jurista profesija tiek uzskatīta par vienu no senākajam civilizācijas vēsturē. Tā parādījās vienlaicīgi ar tiesībām. Jurista profesijas loma attīstījās saistībā ar likumdošanas attīstību. Tiesību un likumu zināšanas un māksla tos piemērot, kļuva par ļoti svarīgu pamatnosacījumu, lai īstenot vairākas valsts funkcijas. Jurista profesijai pieder svarīga sociālā loma. Juristi aizstāv indivīdu un sabiedrības intereses, to brīvības, īpašuma tiesības, kā arī valsti no noziedzīgiem nodarījumiem. Viņiem ir pienākums vadīt cīņu par taisnību, likumību, tiesībkartību.
Juristi ne tikai piedalās tiesību realizācijā, bet arī ienes ļoti lielu ieguvumu likumdošanā, sabiedrisko attiecību regulēšanas pilnveidošanā. Juristi izstrādā likumdošanas priekšlikumus un nosūta tos attiecīgajās institūcijās, piedalās tiesību radīšanas darbībā, sagatavo likumprojektus un citu juridisko aktu, kā arī dod atsauces un normatīvo aktu projektiem.
Tā tad sanāk, ka juristu misija ir kalpot cilvēkiem, sabiedrībai, lai sabiedrība viss būtu saorganizēts, būtu kartība un disciplīna, kura pamatā ir taisnība un patiesība.
Mūsu valstī juristi darbojās tiesās, prokuratūrās, drošības institūcijās, iekšlietās, justīcijas, nodokļu policijā, ka arī citās valsts institūcijās, uzņēmumos. Juristi darbojās arī advokatūrā1, kura pastāv kā sabiedrības organizācija, kurai ir tiešs pienākums sniegt sabiedrībai un organizācijām juridisku palīdzību un konsultācijas2.
Juristi- iekšlietu institūciju darbinieki, nodrošina individuālu pilsoņu drošību, pilsoņu likumīgās intereses, sabiedrības intereses un valsts no noziedzīgiem nodarījumiem, pārtrauc un samazina noziegumu skaitu un citu likumu pārkāpumus.…

Atlants