Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 17.04.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 1.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 2.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 3.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 4.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 5.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 6.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 7.
  • Referāts 'Kvalitāte, tās izpratnes dinamika un mūsdienu pieeja', 8.
Darba fragmentsAizvērt

Kvalitātes jēdziens mūsdienās ir ieņēmis īpašu vietu. Pateicoties sīvai konkurencei pasaules tirgū un sabiedrības informētībai, uzņēmēji arvien vairāk saprot kvalitātes sistēmas nozīmi. Un tādēļ cenšas pilnveidot uzņēmumu iekšējās un ārējās norises. Kvalitātes būtība cilvēkus jau saistījusi kopš seniem laikiem.
Literatūrā minēti vairāki fakti, kas liecina par kvalitātes esamību vēl pirms apmēram 20 gadsimtiem. Šeit var pieminēt slaveno Ķīnas imperatora māla armiju, kas izvietota imperatora kapenēs. Tie ir 8000 dabiska izmēra māla kareivji ar dažādiem ieročiem un atšķirīgām sejas izteiksmēm. Kāds no Amerikas vadošajiem ekspertiem senās Ķīnas kultūras jautājumos atzinis, ka Šaņu-Iņu laika ķīniešu amatnieku tehnika bijusi augstāka nekā tā, ko bronzas skulptūru veidošanā izmantojuši Itāļu dižrenesanses mākslinieki. Pieminēšanas vērta ir Senās Ēgiptes „Mirušo grāmata”. Vēlākā periodā – 11. gadsimtā parādījās proves zelta un sudraba izstrādājumiem, izveidojās amatnieku apvienības.
Pirmā pasaules kara laikā kvalitāte kļuva par ļoti aktuālu jautājumu. Pirmais pasaules karš pārtrauca karā iesaistīto valstu veiksmīgo attīstību. Ievērojami samazinājās ne tikai ražošanas jaudas un izejvielu avoti, bet radīja arī speciālistu trūkumu. Uzņēmumi, kas turpināja ražošanu, bija spiesti ar šiem faktoriem rēķināties. Un tomēr šīs ražotnes iespēju robežās centās nodrošināt nepieciešamo preču daudzumu un to dizaina kvalitāti.
Otrā Pasaules kara sākumā sabiedroto flotes piedzīvoja ievērojamus zaudējumus. Amerikāņi vēlējās nekavējoties būvēt jaunus kuģus, un uzsāka plašu darbību šajā jomā.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants