Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 05.06.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Krievija. Latvijas okupācija un iekļaušana PSRS', 1.
  • Konspekts 'Krievija. Latvijas okupācija un iekļaušana PSRS', 2.
  • Konspekts 'Krievija. Latvijas okupācija un iekļaušana PSRS', 3.
Darba fragmentsAizvērt

21. gada „jaunā ekonomiskā politika” Krievijā, tās ieviešana
Pēcrevolūcijas Krievijas galva Ļeņins 1921. gadā ieviesa, tā saucamo, „Jauno ekonomisko politiku” - ņepu (новая экономическая политика – нэп) . Tā pamatā bija daļēja kapitālisma atjaunošana. Daļa no valsts piesavinātie uzņēmumi, tika atgriezti privātīpašnieku rokās. Tā rezultātā līdz 23. gadam 90% uzņēmumu bija privātpersonu rokās, taču tie nodarbināja mazāk nekā 20% no visa darbaspēka . Lielākā daļa cilvēku darbojās valsts uzņēmumos.
Aktīva enerģijas resursu ieguve un jaunas valūtas izdošana apstādināja inflāciju. 1926. gadā Krievijas rūpniecība sasniedz Krievijai tik psiholoģiski svarīgo „pirmskara līmeni”.
Latvijas valsts izveidošanās sākumposms 1918. gadā
1922. gada 15. februārī Latvija satversmes sapulce beidz savu 2 gadu darbu pieņem Latvijas satversmi – konstitūciju. Latvija kļūst par parlamentāro republiku, Latviju vada parlaments, saukts par saeimu, kas ievēl valsts prezidentu, bet valsti vada ministru prezidents.
Latvijas valsts nozīmīgākās reformas no sistēmas, kas bija, kad valsts teritorija bija Krievijas Impērijas sastāvā bija – agrārā reforma, finansiālās reformas un rūpniecības reformas.
Agrārā reforma paredzēja zemes pārdali. Muižnieku zemes tika vai nu atsavinātas vai samazinātas. Tā nokļuva valsts zemes fondā, no kura bija iespējams iegādāties zemi ļoti lēti un drīz ļoti daudzi latvieši nodarbojas ar lauksaimniecību uz savas zemes. …

Autora komentārsAtvērt
Atlants