Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 11.11.2015.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Konspekts 'Heterogenitāte jeb nevienādība datos', 1.
  • Konspekts 'Heterogenitāte jeb nevienādība datos', 2.
  • Konspekts 'Heterogenitāte jeb nevienādība datos', 3.
  • Konspekts 'Heterogenitāte jeb nevienādība datos', 4.
Darba fragmentsAizvērt

• Saistītas datu manipulācijas
Sistēmā var būt saistītas darbības, datu maiņas, kas notiek, ja maina konkrētos datus. Piemēram, izmantoti trigeri, kas strādā uz konkrēto datu maiņu. Šādi nosacījumi var būt atšķirīgi starp sistēmām.
Risinājums: Tas atkarīgs no tā, kā šie dati jāizmanto otrā sistēmā. Piemēram, ja sistēmā reģistrējot klientus, veidojas citi ieraksti, kuri nav nepieciešami klientiem, kas tiek iegūti no otras sistēmas, tad jāveic izņēmuma gadījumi, lai šie ieraksti neveidotos. Var būt situācijas, kad izmaiņas nav nepieciešamas. Gadījumos, ka dažādās sistēmās šie dati tiek izmantoti dažādi, tad visdrīzāk nav nepieciešams, ka otrā sistēmā būtu jāievieš līdzīga apstrāde šiem datiem, kā ir otrā sistēmā.
• Atšķirīgs datu abstrakcijas līmenis
Piemēram, vienā sistēmā datus par universitātēm un skolām var glabāt kopīgā tabulā, jo tām ir daudz kopīgas informācijas (nosaukums, adrese, telefons) un būtu papildus klasifikātors, kas noteiktu atšķirību vai tā ir skola vai universitāte. Otrā sistēmā šos pašus datus var glabāt atšķirīgās tabulās, bez papildus apzīmētāja.
Risinājums: Tāpat kā dažādu datu tipu, datu glabāšanas veidu gadījumā, jāveic sava veida datu konvertācija/ apstrāde un glabāšana tādā veidā, kā tas iestrādāts attiecīgajā sistēmā.
Lielākajā gadījumā, lai risinātu šīs nevienādības, jāveic programmatūras pielāgošana, kur šie dati tiek saņemti un apstrādāti. Pie šo datu apstrādes arī ietilpst datu pielāgošana otras sistēmas uzbūvei.

Autora komentārsAtvērt
Atlants