Vērtējums:
Publicēts: 03.02.2006.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: Nav
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Kā skolotājs vērtē sava darba kvalitāti', 1.
  • Referāts 'Kā skolotājs vērtē sava darba kvalitāti', 2.
  • Referāts 'Kā skolotājs vērtē sava darba kvalitāti', 3.
  • Referāts 'Kā skolotājs vērtē sava darba kvalitāti', 4.
Darba fragmentsAizvērt

Pētījumu veicām vienā no Rīgas skolām. Intervējām mūzikas skolotāju ar 24 gadu pedagoģisko pieredzi, viņa māca mūziku 5 – 12 klasei, kā arī vada zēnu, meiteņu un jaukto kori. Pētījuma gaitā vērojām arī dažu mūzikas stundu norisi vidusskolas klasēm.
Intervijas jautājumus plānojām uzdot par:
mācību metodēm,
skolotājas tālākizglītību,
pašvērtējumu
Intervijai izvēlējāmies mūsuprāt, 3 no svarīgākajiem aspektiem, kuru analīze ļautu izdarīt objektīvus secinājumus par skolotāja darba kvalitāti un viņa pašvērtējumu, un lai priekšstats būtu pilnīgāks vērojām stundas. Secinājumus izdarījām balstoties gan uz interviju, gan arī uz vērojumiem klasē.
Interviju sarunāt bija ļoti viegli, jo jau iepriekšējā semestrī pie šīs skolotājas veicām nelielu pētījumu studiju kursā „Didaktika”, un, ejot uz skolu šoreiz, mums jau bija neliels priekšstats par šīs skolotājas darbu.
Kādas mācību metodes Jūs izmantojat savā mācību darbā?
Viss atkarīgs no tā, kādi ir stundas mērķi. Jaunākās vielas izklāstam pārsvarā izmatoju ilustratīvi izskaidrojošo metodi, arī reproduktīvo. Skolēniem patīk strādāt grupās – tad tiek izmantota arī šī metode. Mācoties mūziku, skolēniem nepieciešamas dažādas asociācijas, tādēļ pamatskolas pirmajos gados bieži ar tām strādāju, piemēram, klausoties kādu konkrētu skaņdarbu, skolēni uzzīmē savas izjūtas. Ar vecākiem skolēniem bieži izmantoju daļēju meklējumu metodi – tiek salīdzināti skaņdarbi, meklēts kopīgais un atšķirīgais, arī pētniecisko metodi.…

Autora komentārsAtvērt
Atlants