Vērtējums:
Publicēts: 17.03.2014.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 2 vienības
Atsauces: Ir
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības', 1.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības', 2.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības', 3.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības', 4.
  • Konspekts 'Administratīvās tiesības', 5.
Darba fragmentsAizvērt

Horizontālās administratīvi tiesiskās attiecības atšķiras no vertikālajām ar to, ka šīs attiecības ir starp viena vai līdzīga "ranga" administratīvo tiesību subjektiem. Tas nozīmē, ka attiecības ir starp tādiem subjektiem, kuri viens otram nav pakļauti, ka šādās attiecībās nav augstākstāvošais un zemākstāvošais, bet ir sadarbības partneri. Divas vai vairākas administratīvas institūcijas, neatkarīgi no to vietas valsts pārvaldes sistēmā, kā arī neatkarīgi no to vietas nozares pārvaldes sistēmā, kādas kopīgas lietas risināšanai var koordinēt savā rīcībā esošos līdzekļus un koordinēt savu rīcību viena kopēja uzdevuma veikšanai.
Tas ir viens un tas pats administratīvo tiesību subjekts – administratīva institūcija dažādās administratīvi tiesiskās attiecības var būt vai augstākstāvošais, vai zemākstāvošais. Jāpiemin, ka administratīvo institūciju kā administratīvo tiesību subjektu hierarhiskais iedalījums nesakrīt ar administratīvi tiesiskās attiecības subjektu hierarhisko iedalījumu.
Vertikālās administratīvi tiesiskās attiecības ir šādiem administratīvi tiesisko attiecību subjektiem – Ministru kabineta un fiziskai personai, Ministru kabinetam un ministrijas pārraudzībā esošai struktūrai, Ministru kabinetam un ministrijai.

Autora komentārsAtvērt
Atlants