Autors:
Vērtējums:
Publicēts: 15.12.2009.
Valoda: Latviešu
Līmenis: Augstskolas
Literatūras saraksts: 9 vienības
Atsauces: Nav
  • Referāts 'Teniss', 1.
  • Referāts 'Teniss', 2.
  • Referāts 'Teniss', 3.
  • Referāts 'Teniss', 4.
  • Referāts 'Teniss', 5.
  • Referāts 'Teniss', 6.
  • Referāts 'Teniss', 7.
Darba fragmentsAizvērt

„Ir daudz vienkāršāk veselību saglabāt nekā to atgūt,” teicis ārsts Kenets Kūpers, un šiem vārdiem vajadzētu kļūt par vienu no ārstu un sportistu pamatpostulātiem.
Teniss ir sporta veidu kopums, kurā apvienotas vairākas skriešanas, lēkšanas un mešanas disciplīnas.
Teniss ir spēle starp diviem spēlētājiem (vienspēles) vai divām divu spēlētāju komandām (dubultspēles). Spēlētāji izmanto stīgotu raketi, lai pārsistu bumbiņu pāri tīklam pretinieka korta pusē. Teniss radies 19. gadsimta beigās Eiropā, sākotnēji izplatoties starp angliski runājošām valstīm, it īpaši sabiedrības augstākajos slāņos. Teniss šobrīd atkal ir olimpiskais sporta veids, ko spēlē visu vecumu cilvēki un no visiem sabiedrības slāņiem daudzās pasaules valstīs.
Klīniskajos pētījumos un literatūras datos pieejamā informācija apliecina lineāru saistību starp fizisko aktivitāti, ko rada tenisa spēle un veselības stāvokli, piemēram, palielinātas fiziskās aktivitātes līmenis nāves relatīvo risku samazina par 25-30% gan sievietēm, gan vīriešiem. Pēdējo 50 gadu laikā veiktie pētījumi apstiprina perifēro mehānismu (arteriolu dilatācija – nodrošina lokāli, hormonāli un neirāli mehānismi; skeleta muskuļu pumpja kapacitāte) primāro lomu asinsrites atbildes reakcijā uz slodzi (kā rādītāji definēti maksimālā sirds izsviede un maksimālā skābekļa aprite – VO2max) salīdzinot ar centrālajiem sirds mehānismiem (sirds hronotropā, inotropā vai diastoliskā funkcija).…

Autora komentārsAtvērt
Atlants